11.května - evropský den melanomu

11.května - evropský den melanomu

Na 11.května připadá evropský den melanomu. Onemocnění, které se může týkat i vás. Ve svém vlastním zájmu věnujte pozornost nejen informačním kampaním, ale i možnosti nechat si zdarma vyšetřit znaménka na kůži.

4680×

Pondělí 11.května 2009. Pondělí je vždy výjimečný den. Především tím, že začíná nový týden. Toto pondělí je však především výjimečné tím, že má upozornit na nebezpečí zhoubných kožních nádorů.

Vyšetření zdarma, bezplatná telefonní linka a informace

Již osmým rokem mají zájemci po celé evropě, včetně České republiky, možnost nechat si zdarma vyšetřit pigmentová znaménka. Vyšetření je bezbolestné a většinou se provádí pomocí speciální svítilny se zvětšovací optikou. Velký význam vyšetření dokazuje i počet diagnostikovaných zhoubných nádorů za rok 2008 - celkem jich bylo 26. Do akce se tento rok zapojilo celkem 24 z celkových 27 zemí. (minulý rok jich bylo 16)

Kromě vyšetření zdarma je pro zájemce zřízena i bezplatná telefonní linka a webové stránky, které informují veřejnost. Dále se pořádají různé informační přednášky a semináře pro veřejnost.

Více informací získáte na stránkách: www.melanoma.cz

Foto: Profimedia

user-icon

autor Vilienka

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena