Slovník pojmů

wakame

wakame

Wakame jsou sušené mořské řasy. Jsou černé barvy. Podobají se řasám Conbu. Jsou jemné až špenátové chuti. Wakame se používají především do polévek nebo nudlí a to až těsně před podáváním. Také je můžeme nechat nabobtnat v horké vodě asi 2 minuty nabobtnat (ve studené 5 minut) a přidáme je salátů. Záleží však na výrobci, jaký čas doporučuje. Řasy wakame jsou bohaté na bílkoviny, vlákninu, vápník, jód, hořčík, zinek, jód, sodík a železo. Řasy Wakame snižují výskyt rakoviny díky velkému obsahu lignanů. Wakame se dá koupit v prodejnách specializovaných na asijské zboží.

Číst více
wasabi

wasabi

Wasabi je rostlina podobná našemu křenu a má i podobnou ostrou chuť. Je světle zelené barvy. Prodává se v prášku, který se smíchá malým nožstvím vody a tak vytvoří kaši nebo se dá koupit v pastě. Pokud nemáme wasabi po ruce, můžeme jej nahradit křenem nebo Krenexem.

Číst více
welcome drink

welcome drink

Nápoj na uvítanou.

Číst více
whip

whip

Rychlé šlehání k zašlehání vzduchu a zvětšení objemu. Takto šleháme třeba bílky.

Číst více
wok

wok

Wok je široká, hluboká a oblá pánev. Je oblíbeným nádobím celá staletí téměř po celé Asii.

Číst více
Worcesterská omáčka

Worcesterská omáčka

Je to tekuté koření, které pochází z Anglie. Zraje minimálně tři léta v dřevěných sudech a vyrábí se z feferonek, česneku, citrónu, sladového octa, muškátu, hřebíčku, melasy a mnoha dalších ingrediencí.

Číst více
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena