Vaření.czMagazínNarodili jste ve znamení Berana? Několik tipů a receptů do vašeho jídelníčku

Narodili jste ve znamení Berana? Několik tipů a receptů do vašeho jídelníčku

Narodili jste ve znamení Berana? Několik tipů a receptů do vašeho jídelníčku

Lidé narozeni ve znamení Berana by měli do svých jídelníčků zařadit zejména ryby. Prospívají jejich zdraví a dají se připravit na mnoho způsobů.

4612×
Berani jsou občas poněkud leniví a netrpěliví. Právě netrpělivost je mnohdy v kombinaci s věčným spěchem kamenem úrazu, když jde o pravidelnou a zdravou stravu. Často tak o pauze na oběd končí v nejrůznějších fastfoodech a večer, kdy mají po celém dni konečně volno, sní na co přijdou. Vzhledem k množství denně vynaložené energie by ale měli s nezdravými rychlovkami trochu přibrzdit a do svého jídelníčku zařadit mnohem více ovoce, zeleniny a ořechů.

Skvělé jsou také ryby, zejména mořské, žijící ve studených vodách. Takovými rybami jsou například losos nebo tuňák, které mají hodně tuku obsahujícího vitamín A a D. Navíc jsou také zdrojem jodu a omega-3 mastných kyselin. Steak z tuňáka s lehkým zeleninovým salátem s citronovou zálivkou nebo losos připravený na páře jsou ideálními tipy na rychlou zdravou večeři.

Snad každý beran si rád dopřeje kořeněné jídlo. Neutrácejte peníze v restauracích a zkuste si doma připravit něco z indické kuchyně. Omáčky z exotického ovoce, třeba z manga nebo ananasu, s kuřecím masem, trochou kari a zázvoru, kukuřičná polévka nebo tradiční Chicken Tikka Masala jsou jídla, která rozhodně musíte vyzkoušet.

Grilovaný tuňák s česnekovými bramborami
(doba přípravy 30 min )

Pošírovaný losos s citronovou majonézou
(doba přípravy 1 hod )

Kari placičky z kokosového mléka
(doba přípravy 30 min )

zdroj úvodní fotografie: iStock

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena