Vaření.czMagazínNarodili jste se ve znamení Blíženců? Několik tipů a receptů do vašeho jídelníčku

Narodili jste se ve znamení Blíženců? Několik tipů a receptů do vašeho jídelníčku

Narodili jste se ve znamení Blíženců? Několik tipů a receptů do vašeho jídelníčku

Blíženci málo jí a nemají tak energii. Které suroviny ji pomáhají rychle dodat?

4096×
Blíženci jí spíše z nutnosti. Důležitější než samotné jídlo je pro ně dobrá společnost a rohovor, do kterého se mohou zapojit. Právě proto rádi chodí do restaurací. Měli by se ale snažit na pravidelnosti stravy  zapracovat, jinak budou mít nepříjemné problémy s nedostatkem energie. Je tedy vhodné volit takové suroviny, které jim v tom pomohou. Asi nejjednodušší cestou je vypít sklenici vody s citronem nebo si jen oloupat banán.

Banán obsahuje velké množství přírodního cukru, který se rychle uvolní do krve a tělu tak okamžitě dodá energii. Proto je vhodný i při fyzické námaze. Také je dobrým zdrojem hořčíku a draslíku. Skvělý způsob na velmi rychlé dodání energie je čokoláda.

Za únavu občas může i nedostatek železa. To je možné získat ze sušených meruněk. Další příčinou je například nedostatek koenzymu Q10. Toho v sobě hodně ukrývá brokolice. Nevařte ji ale moc dlouho, pak jsou její účinky mnohem slabší. Zkuste ji připravit třeba jen za pomocí páry.

Vafle z ovesných vloček s banánem
(doba přípravy 20 min )Brokolice se sýrovou omáčkou
(doba přípravy 35 min )Špenátová polévka se smetanou
(doba přípravy 20 min )

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena