Vaření.czMagazínNarodili jste se ve znamení Býka? Několik tipů a receptů do vašeho jídelníčku

Narodili jste se ve znamení Býka? Několik tipů a receptů do vašeho jídelníčku

Narodili jste se ve znamení Býka? Několik tipů a receptů do vašeho jídelníčku

Pro Býky je velice důležité dbát na vyváženost jídelníčku. Která jídla by měli Býci nahradit zdravější variantou?

4515×
Býci jsou typičtí svou láskou k jídlu. Umí ocenit kvalitní suroviny a často si s chutí zajdou na luxusní večeři, kde pro ně není problém zvládnout více chodů. Jenže velké porce, které si tak rádi dopřávají, mohou být příčinou nadváhy. Proto je potřeba zkusit si jídelníček trochu odlehčit. Vyhněte se tučným, mastným, smaženým pokrmům a dortíkům s těžkými máslovými krémy. Ke každému jídlu si nezapomeňte dát minimálně hrst čerstvé zeleniny Je totiž bohatá na vlákninu a podporuje trávení. Pokud máte chuť na sladké, vsaďte na zákusek s tvarohem a čerstvým ovocem. Například ananas má protizánětlivé účinky a urychluje metabolismus, jahody a banán zase prospívají játrům.

Snažte se některé suroviny nahradit jejich zdravější verzí, místo obyčejného cukru použijte třeba javorový nebo datlový sirup. Jídlo pak získá úplně jinou, bohatší chuť. Stejně tak přestaňte používat majonézové zálivky do salátů. Nahraďte je trochou olivového oleje, citronu a špetkou soli. Zeleninu příjemně osvěží a vy se vyhnete kaloriím navíc. Velmi důležité je také dodržovat pitný režim. Nejlepší variantou jsou bylinkové čaje nebo čistá voda. Rozhodně se vyvarujte sladkých sycených nápojů.

Ananasový sorbet
(doba přípravy )


Salát se sladkými bramborami a fazolemi
(doba přípravy )


Tian provencal - gratinovaná zelenina s rýží
(doba přípravy 1 h 30 min )


zdroj úvodní fotografie: iStock

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena