Vaření.czMagazínNarodili jste se ve znamení Váhy? Několik tipů a receptů do vašeho jídelníčku

Narodili jste se ve znamení Váhy? Několik tipů a receptů do vašeho jídelníčku

Narodili jste se ve znamení Váhy? Několik tipů a receptů do vašeho jídelníčku

Vyváženost jídelníčku je pro Váhy hlavním předpokladem zdravého životního stylu. Řeč je nejen o udržení tělesné hmotnosti, ale také o dodání důležitých živin.

5323×
Obecně mají Váhy největší problémy se sladkým, ohlídat tedy hladinu cukru v krvi je pro ně velmi důležité. Často jim právě na úkor sacharidů v jídelníčku chybí proteiny. Nejsnazší cestou, jak deficitu předejít, je bohatá snídaně. Vajíčka, opečený toast a hromada čerstvého ovoce vám pomohou nastartovat den. Zkuste se také vyhnout sacharidovým obědům. Namísto krémového rizota nebo těstovin si raději připravte zeleninový salát s trochou rybího masa. Můžete zkusit přidat i mořské řasy, po kterých budete mít náherně lesklé vlasy i pokožku.

Na proteiny je bohatý také sýr Cottage. V kombinaci s jarní cibulkou, ředkvičkami a citronovou šťávou ho podávejte jako přílohu k masu nebo ho namažte na kus pečiva a máte výbornou pomazánku. Stejně kvalitním zdrojem je drůbež. Raději než po kuřeti ale sáhněte po krůtě, která je na talíři mnohem šťavnatějsí. Připravte ho jako steak s grilovanou zeleninou nebo ho podlijte vínem a upečte spolu s  nejrůznějšími bylinkami a ovocem. Výborná jsou jablka a pomeranče.

Krůtí piccata s citronovou omáčkou
(doba přípravy 45 min )Ryba s bylinkovým máslem
(doba přípravy 45 min )Česneková cottage pomazánka
(doba přípravy 15 min )


Zdroj úvodní fotografie: iStock

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena