Hovězí svíčková v arašídové kůrce s teplým salátem ze sojových klíčků

Čerstvá hovězí svíčková v arašidové kůrce s teplým salátem ze sojových klíčků a limetko-koriandrovou omáčkou.


0.00x
45 min

Postup přípravy

Krok 1: Pec rozehřát na 160 stupnu obech vzduchu nebo 180 stupnu horni a spodni zar. Pak-Choi umyt a odstranit kmen. Listy oddelit od stonku a nejprve dat stranou. Stonky nakrajet na zhruba 0,5cm velke kousky. Nahrubo nasekat arasidy.
Krok 2: Oloupat šalotku a cesnek a oboje nakrajet na drobne kostky. Oloupat zazvor a dopodrobna nasekat. Feferonku podelne rozpulit, odstranit stonku a jadro a nakrajet na drobne prouzky. Vymackat z limetky stavu. Umyt koriandr a dosucha vytrepat. Dat stranou spicky, lupinky oskubat a nahrubo nasekat stonky.
Krok 3: 1 lzici rostlinneho oleje ohrat v panvi a v totozne arasidy spolecne s stonky pak-choi pri stredni teplote 3 minuty smazit. S trochu sojove omacky uhasit, koriandrove stonky a arasidove maslo podzvednout a nasledne Vse dohromady smichat do jedne pasty.
Krok 4: Hovezi svickovou jednou kolem s pulkou lzickou soli a pulkou lzickou pepre dle libosti okorenit. Ohrat 2 lzice rostlinneho oleje v panvi a v totozne hovezi svickovou prudce opect z kazde strany 1 minutu.
Krok 5: Hovezi svickovou polozit na plech pokryty pecicim papirem. Rovnomerne potrit hovezi svickovou s arasidovou pastou a nasledne totoznou na strednim rostu v predehrate troube 9 minut nechat vypect.
Krok 6: Vlozit salotku, cesnek, zazvor a feferonku do jedne misky. Promichat Vse spolecne s 1 lzici limetkove stavy. Nasledne nechat volne pracovat do dalsiho pouziti.
Krok 7: V panvi rozehrat 1 lzici rostlinneho oleje a v totozne zpenit sojove klicky 3 minuty na stredni teplote. Pridat nasledne pak choi listky, vyhasit Vse s zbylou sojovou omackou a nechat spadnout zhruba 1 minutu. Pak podmichat koariandrove listky.
Krok 8: Pridat sojove klicky a pak choi do mistky s marinovanou salotkou a cesneku - pak Vse smichat. Vyndat hovezi svickovou z pece.
Krok 9: Teplý sojovo-kličkovy salat podat do stred na talir. Hovezi svickovou podat nad totozny salat a ozdobit nasledne s špicky koriandru.


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Hovězí svíčková v arašídové kůrce s teplým salátem ze sojových klíčků

Zpět na recept