Vyhledávání

Pečení divočáka

Pečeme-li maso divočáka, neodřezáváme z masa sádlo, maso by bylo po upečení suché.

Číst více
Zavařování v myčce

Zavařování v myčce ušetří spoustu práce. Ideálně zvolíme program s co nejvyšším stupněm teploty vody, ale stačí i kolem 60 stupňů. Ovoce nebo zeleninu vložíme do sklenic a zalijeme studeným lákem. Sklenice naskládáme do myčky víčky nahoru, aby byl mezi sklenicemi dostatečný prostor. Poté už jen zapneme na nejdelší program a nejvyšší teplotu.

Číst více
Která zelenina se hodí na gril?

Na českých grilech patří mezi ty nejoblíbenější rajčata, žampiony, lilek, papriky, cukety a kukuřice. Ovšem na rošt se hodí také cibule, brambory batáty, fazolové lusky, celer, mladá mrkev či chřest.

Číst více
Rebarbora v kombinaci s hlíníkem - pozor na nebezpečí

Reveň neboli rebarbora se nesmí setkat s hliníkem (plech, kastrol, hrnec či forma na pečení) Hliník totiž reaguje s kyselinou šťavelovou, která je hojně v rebarboře obsažená, vytváří nebezpečné látky pro náš organismus.

Číst více
Když kynuté těsto praská

Co je příčinou popraskaného kynutého těsta při pečení? Buďto těsto málo nakynulo, popřípadě jsme jej pekli na příliš vysokou teplotu.

Číst více
Správně usmažená kobliha

Je to jednoduché - správně usmažená kobliha má ve středu světlý proužek a je nadýchaná. Samozřejmě se takto podaří jen v případě, že bylo těsto dobře vykynuté. Při smažení do koblih nikdy nepícháme!

Číst více
Koblihy - jak je smažit?

Nejdůležitější při smažení koblih je správně zvolený tuk. Naše babičky smažily koblihy na sádle. Pokud sáhneme po oleji, volíme takový, který nemá výraznou vůni, hlavně se vyhneme oleji olivovému.

Číst více
Jak zužitkovat zbylý žloutek

Zbylý žloutek skvěle zužitkujeme třeba do omáčky, kterou žloutek zahustí a zjemní. Ale pozor, omáčka se po všlehání žloutku už nesmí vařit, aby zůstala hladká.

Číst více
Vymazávání plechu na pečení

Na předem ohřátý plech spotřebujete při vymazávání mnohem méně tuku. Vyplatí se to!

Číst více
Křupavá kůrčička na kuřeti

Kuře získá opravdu křupavou kůrčičku, když povrch kuřete potřeme máslem či mašlovačkou namočenou v mléce.

Číst více
Nepopraskané párky

Párky nepopraskají, když je před samotným vařením polijeme horkou vodou či mlékem.

Číst více
Při přípravě marmelád neochutnáváme

Mezi nejčastější chyby při přípravě marmelád patří ochutnávání. Při zkoušení je potřeba vždy použít opravdu čistou a suchou lžičku, jinak bychom mohli snadno způsobit kvašení a tvorbu plísně.

Číst více
Rychlé zpracování křehkého těsta

Připravujeme-li křehké těsto, je velmi důležité jej rychle zpracovat. Při zdlouhavém hnětení nám totiž těsto řídne a následně se s ním špatně pracuje, a to díky vysokému obsahu tuku.

Číst více
Doba vaření jíšky

Správnou a dokonale krémovitou konzistenci získá jíška po dobrém provaření, což je minimálně 20 minut.

Číst více
Aby jíška nezhrudkovatěla

Aby mouka při přípravě jíšky netvořila hrudky, přidáme k ní před přiléváním vody trochu soli.

Číst více
Ideální pánev na palačinky

Na palačinky je ideální pořídit si lehkou a nízkou pánev s rovným dnem a nepřilnavým povrchem. Na takové pánvi se budou palačinky smažit jedna báseň! A bez tuku!

Číst více
Teplota piva při vaření

Lahvové pivo, se kterým vaříme, by nemělo být otevřeno déle jak 5 hodin. Také dodržujeme, aby při přilévání do pokrmu mělo pokojovou teplotu.

Číst více
Pivo na vaření

Jaké pivo zvolit k přípravě pokrmů? Vždy je lepší sáhnout po pivu silnějším a plnějším, aby výsledné jídlo bylo chuťově výrazné a hutné.

Číst více
Když odpalované těsto nevyběhne

Pokud odpalované těsto při pečení málo vyběhne, většinou je to známka toho, že je v těstě mnoho vajec.

Číst více
Dokonalé fondue

Základem úspěchu je použít opravdu dobrý a kvalitní sýr, jinak se fondue nespojí a zhrudkovatí. K tomu, aby fondue drželo dobře pohromadě, pomáhá kromě škrobu také kyselina vinná a citronová, proto víno volíme sušší a s vyšším množstvím kyselin.

Číst více
Načíst další
...