Vyhledávání

Jak uchovat medvědí česnek?

Medvědí česnek po sběru nebo po koupi potřebuje pečlivě očistit a osušit. Rostlina je to citlivá a rychle vadne. Pokud ji chceme uchovat v lednici, lístky zabalíme nejlépe do plátěné utěrky a neutahujeme. Po očištění a osušení ho také můžeme nasekat a po porcích zamrazit.

Číst více
Nákup a skladování jarní cibulky

Jarní cibulku skladujeme nejlépe v chladu a temnu, díky světlu může přijít o cenné vitamíny. V lednici vydrží týden i více, ovšem nezapomeneme průběžně otrhávat oschlé části.

Číst více
Jak skladovat ředkvičky

Ředkvičky si zachovají svou čerstvost díky správnému skladování. Nejlepším způsobem je tento: Ředkvičky zbavíme listů a kořínků, uložíme je do uzavíratelné sklenice a vložíme k nim navlhčený ubrousek.

Číst více
Trvanlivost zavařenin

Trvanlivost zavařenin je minimálně jeden rok. Zavařeniny, do kterých přidáváme koření, bylinky, oříšky apod. se už snižuje na 6 měsíců. Zavařeniny bychom měli uchovávat na temném a chladném místě, po otevření v lednici.

Číst více
Nákup nových brambor

Nové brambory nakupujeme pouze v množství, které spotřebujeme. Uskladněním by ztratily na pevném tvaru a suchosti. Na pár dní lze nové brambory uložit do chladné, suché a tmavé místnosti.

Číst více
Bobkový list proti molům

Proti potravinovým molům poslouží jednoduchý trik - do každé dózy se surovinami přidáme po jednom bobkovém listu.

Číst více
Aby česnek nevysychal

Česnek rozebereme na stroužky, nasypeme je do zavařovací sklenice, uzavřeme a uložíme do lednice. Takto česnek vydrží dlouho čerstvý.

Číst více
Skladování vánočních perníčků

Upečené vánoční perníčky nikdy neskladujeme v blízkosti aromatických potravin (cibule, česnek, sušené houby apod.). Perníčky by nepříjemně načichly.

Číst více
Ovoce a zelenina - uložte je do sucha!

Ovoce a zeleninu se vyplatí uskladnit do nádoby, kterou předtím vyložíme papírovou utěrkou či ubrousky. Absorbují přebytečnou vlhkost a zelenina s ovocem tak nezačne brzy plesnivět, vydrží mnohem déle.

Číst více
Aby banány déle vydržely

Banány déle vydrží, když jejich stopku obmotáme potravinářskou folií a uložíme ve spíži. Banány nikdy nepatří do lednice, bleskurychle by zhnědly.

Číst více
Uskladnění řapíkatého celeru

Řapíkatý celer déle vydrží a neztratí svou chuť, pokud ho zabalíme do alobalu a uložíme do lednice.

Číst více
Uskladnění brambor

Brambory nikdy nenecháváme ležet na přímém slunci! Změnila by se jejich struktura a začaly by klíčit. Brambory vždy uskladňujeme do bedýnek v suché a temné místnosti.

Číst více
Aby nakrájená zelenina déle vydržela

Pokud nakrájíme více čerstvé zeleniny, než bylo původně potřeba, nejlépe ji uskladníme v zavařovací sklenici s vodou. Takto vydrží mnohem déle než "na vzduchu".

Číst více
Nezralé avokádo - co s ním?

Koupíme-li nezralé avokádo, je nejlepší, když ho zabalíme do novin a vložíme do silné papírové tašky. Avokádo tak rychleji uzraje.

Číst více
Jak uchovat vyloupané vlašské ořechy

Vyloupané vlašské ořechy nasypeme do papírového sáčku a ten umístíme do temné a dobře těsnící dózy. V suchu a chladu vydrží ořechy i několik měsíců.

Číst více
Skladování brambor

Koupíme-li brambory v igelitovém sáčku, ihned je doma přesypeme do bedýnky či proutěného koše. Brambory by se v sáčku rychle zpotily a dříve zkazily.

Číst více
Pozor na pavučinky v mouce

Pozor na to, objevíte-li v mouce jemné pavučinky nebo přímo moučné červy. Taková mouka je zcela znehodnocená a nelze ji v žádném případě již použít.

Číst více
Co se zbylými bílky

Zbylé bílky nalijeme do mikrotenového sáčku a dáme do mrazáku. Když je budeme potřebovat, dáme je do lednice a necháme rozmrazit. Z takto zmrazených bílků jde krásně vyšlehat tuhý sníh.

Číst více
Zmrazování mletého masa

Mrazené mleté maso takto vydrží tři až šest měsíců, záleží na obsahu tuku. Čím tučnější maso je, tím kratší dobu jej v mrazničce ponecháme. Zároveň dodržujeme teplotu pod - 18°C..

Číst více
Jak skladovat kopr

Kopr uchováváme v lednici ve svazečku v perforované folii, ale ne příliš dlouho. Můžeme ho také naložit, zamrazit, naložit a usušit.

Číst více
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena