Vaření.czMagazínJídlo jako dárek

Jídlo jako dárek

Jídlo jako dárek

Jídlo, to je dárek, který nikdy neurazí. Aby ale způsobil nefalšovanou radost, je třeba vybírat správně.

12202×

Pokud si nevíme rady, čím obdarovat své známé, většinou sáhneme po bonboniéře nebo lahvince něčeho dobrého. Z takového dárku se ale snadno může stát trapas, zvláště jestliže známá trpí cukrovkou nebo nemůže kvůli onemocnění jater popíjet alkohol. Ne každý také musí holdovat sladkostem - někoho by třeba mnohem více potěšil balíček různých druhů sypaných čajů. Abyste nešlápli vedle, raději si nejprve zjistěte, co má dotyčný nejraději.

Čokoláda a bonboniéra - nestárnoucí klasika

Když už se rozhodnete pro bonboniéru nebo tabulku čokolády, vsaďte na kvalitu a nebojte se více zainvestovat. Existují čokolády, které pro vysoký obsah kakaa a naopak malé množství cukru nejsou jen nezdravou laskominou, ale chrání také naše srdce a působí jako afrodisiakum. Příjemnou změnou je také instantní horká čokoláda, kapučíno nebo čokoládové bonbony (prvotřídní jsou např. Mozzartovy koule).

Alkohol - chlapi sobě

Víte-li, kterému druhu alkoholu váš oslavenec holduje, máte vyhráno. Výběr vám ale může usnadnit i roční období. Zimní oslavenci ocení svařené víno, letní zase ingredience na koktejly - například bílý rum, kokosový sirup, ananasový džus a smetana pro přípravu Piňa colady. Aby se oslavenec v den D cítil jako král, naučte se několik receptů a staňte se na jeden večer barmanem. Věřte, že na takto netradiční dárek bude obdarovaný ještě dlouho s úsměvem vzpomínat.

Káva nebo čaj?

Milovníky kávy zajisté potěší prvotřídní brazilská káva, kterou si můžete nechat upražit ve specializovaných obchodech. Chcete-li přikoupit něco většího, sáhněte do kávovaru. Milovníci čaje zase nepohrdnou sypanými čaji nebo čajovou soupravou, kterou znáte z čajoven.

Narozeninový dort? Zkuste raději květinu z jídla

Narozeninový dort už někdy dostal každý z nás. Proč se ale držet tradic? Vyzkoušejte něco originálnějšího, třeba květinu z jídla.

Jak se dělá jedlá květina

Vázu vysteleme salátem tak, aby na povrchu vytvořil jakousi mísu, do níž budeme zapichovat špejle se salámy a sýry. Na špejli vždy natočte alespoň tři kolečka trvanlivého salámu, například poličanu. Takto vytvořenou salámovou kytičku ukotvěte zespodu plátkem okurky nebo cherry rajčetem. Čtvercové plátky sýru překrojte napůl a srolujte,  uvažte zespodu kouskem pažitky nebo nití. Znovu ukotvěte. Z měkkého salámu, např. z junioru, vykrojte tvořítkem na cukroví další květinu. Napíchněte opět na špejli. Takto připravené ozdoby zapichujte do salátu, až vytvoříte celou kytici. Dozdobit můžete snítky pažitky.

Balíček laskomin potěší každého

Nepodařilo se vám zjistit, které jídlo má oslavenec nejraději? Kupte mu od všeho něco. Balíček laskomin zabalte do celofánu a převažte mašlí. To by bylo, aby si pak dotyčný z širokého repertoáru jídla nevybral to své.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Jiřina K

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena