Tento týden přichází na řadu příprava nepečeného cukroví. Tyto kuličky jsou kokosovo-čokoládové a chuťově výborné! Pokud chcete, aby vám bounty kuličky vydržely do Vánoc, doporučujeme pečlivě uschovat!
Na bounty kuličky budeme potřebovat 1 plechovku slazeného kondenzovaného mléka, 200 g strouhaného kokosu, podle chuti rum a 150 g čokolády na vaření.
Nemáme-li děti, můžeme přidat i trošku rumu pro vůni a chuť, ale v tom případě přisypeme o něco více kokosu.
Těsto na bounty kuličky necháme v lednici alespoň hodinu odležet, s těstem se bude mnohem lépe pracovat.
Práce je to velmi lepivá, chce to trpělivost. Kuličky ukládáme na alobal, mikrotenový sáček nebo pečící papír a necháme v chladu dobře zaschnout.
Za slazené mléko (Salko) a kokos si započítáme 50 Kč. Čokoláda na vaření nás vyjde na 30 Kč. Bounty kuličky nás tak budou stát přibližně 80 Kč.
Inspirujte se i v našem videoreceptu
zdroj: video.aktuálně.cz
Recept na rumové kuličky krok za krokem
Mezi ty nejoblíbenější druhy cukroví patří bezesporu rumové kuličky. Rodinný recept, na který nedám dopustit. Tip - připravte si je rovnou z dvojité dávky!
autor Michy
Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.
KontaktovatCentrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2023. Všechna práva vyhrazena