Vaření.czMagazínVelikonoce se blíží - zapomeňte na čokoládové figurky a připravte koledníkům originální velikonoční výslužku

Velikonoce se blíží - zapomeňte na čokoládové figurky a připravte koledníkům originální velikonoční výslužku

Velikonoce se blíží - zapomeňte na čokoládové figurky a připravte koledníkům originální velikonoční výslužku

Velikonoční svátky mají být veselou a barevnou oslavou jara, obrovské množství čokolády, které si však děti obvykle přinesou domů z koledy, zůstává často nevyužité ještě dlouho po Velikonocích. Zkuste to letos trochu jinak.

8450×

Velikonoce - to jsou v současné době především čokoládoví zajíci ve všech možných tvarech a velikostech, čokoládová vajíčka, zkrátka čokoláda a zase čokoláda. Možná právě proto letos v rámci velikonočních příprav uvažujete o tom, jak trochu změnit, vylepšit a obohatit nejen velikonoční stůl, ale především výslužku pro malé koledníky.

Velikonoční motivy ze zdravého perníku

Kromě tradičních vařených vajec, čokoládových vajíček a zajíců jsou stále oblíbenější velikonoční motivy z perníku - krásně a barevně zdobená perníková zvířátka, vajíčka, květiny a další tvary, to jsou ty nejhezčí velikonoční výslužky. Perník se však nemusí připravovat jen klasickým způsobem, existují i jeho zdravější varianty, stejně chutné a na přípravu o nic složitější. Stačí nahradit klasický cukr cukrem třtinovým a obyčejnou mouku pak moukou celozrnnou, žitnou či špaldovou. Perníčky pak upečete obvyklým způsobem a ozdobíte cukrovou polevou, buď čistě bílou, nebo obarvenou potravinářským barvivem.

Barevné a zdravé velikonoční sušenky na dřívku

Děti mají rády dortová lízátka, sušenky na dřívku jsou obdobné a opět mohou být připraveny zdravěji. Stačí připravit klasické sušenkové těsto, opět s použitím celozrnné mouky a třtinového cukru, vykrájet motivy králíčků, oveček apod. Upečené tvary pak připevnit na dřívka, namočit do kvalitní hořké čokolády a posypat barevným zdobením, popřípadě dozdobit barevnou stužkou.

Zdravější velikonoční muffiny

Muffiny jsou velmi oblíbenou sladkou pochoutkou, jsou zároveň moderní a stylové a dají se jakkoliv nápaditě nazdobit. S jejich přípravou mohou pomoci i samy děti, pro které je to obvykle vítaná zábava. Těsto opět připravíme se zdravější moukou i cukrem, použijeme také kypřící prášek bez obsahu fosfátů. Muffiny nazdobíme tak, aby jednoznačně připomínaly Velikonoce a jejich symboliku - veselé barvy, krém může být žlutý i zelený, skvěle mohou na vrchu vypadat i vykrajovaná zvířátka z domácího, zdravějšího marcipánu, kdy cukr nahradíte medem a březovým cukrem (xylitolem) a přidáte kokosový olej. K obarvení surovin vyzkoušejte přírodní potravinářská barviva.

Vajíčka s avokádovou náplní

Malým koledníkům můžete nabídnout i takovou pochoutku, kterou se posilní hned po cestě a o které se určitě doma zmíní. Uvařená vajíčka rozkrojte na půlky a naplňte sytě zelenou avokádovou pomazánkou, to vše pak ještě ozdobte, například černou olivou, kouskem červené papriky, petrželkou apod. Příprava avokádové náplně – dužninu avokáda rozmělněte spolu s uvařenými vejci, s trochou smetany, s jarní cibulkou a hořčicí. Dochutíme špetkou soli a pepře, ozdobíme jak popsáno výše a poskládáme na talíř.

Recepty, které vás v přípravě zdravějšího mlsání mohou inspirovat

Muffiny z müsli
(doba přípravy 35 min )

Velikonoční perníčky od Marušky
(doba přípravy 2 hod )

Velikonoční cupcakes medem a ořechy
(doba přípravy )

Skořicové sušenky pro děti
(doba přípravy 20 min )

Velikonoční pečení s dětmi: Tyhle sušenky ve tvaru zvířátek je budou bavit!

Velikonoce nemusí být vůbec nudné! Překvapte letos velikonočními sušenkami. Jsou velmi jednoduché na přípravu, obzvláště dětem se bude tento recept líbit.

Velikonoční

Videorecept: Čokoládová velikonoční vajíčka podle Anny

Vajíčka nemusí být jen od slepiček. Udělejte si své vlastní plné oříšků a datlí. V kombinaci s mrkví je tohle naprostá dobrota.

Videorecept:

Foto: Shutterstock.com

user-icon

autor Veronika

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena