Vaření.czMagazínLetošní plán pečení vánočního cukroví

Letošní plán pečení vánočního cukroví

Letošní plán pečení vánočního cukroví

Pokud chcete přežít letošní Vánoce bez stresu a zároveň stihnout upéct všechno cukroví včas, tak se držte našeho plánu.

58663×

Ať si každý říká co chce, Vánoce jsou svátkem jídla. A pro některé z nás se kvůli tomu mění v několik týdnů trvající peklo, kdy nevíme, kam dřív skočit. A do toho všeho ještě to nakupování dárků. Proto jsme pro Vás připravili plán, podle kterého se o Vánocích v kuchyni neztratíte.

Kromě toho jsme pro vás vybrali ty správné recepty, abyste neztráceli čas hledáním.

Na Mikuláše - tři týdny předem

Dostatečně dlouho předem pečeme cukroví, které je dobré, když se nechá uležet. Cukroví tak zvlhne a zvláční. Mezi takové cukroví patří tři hlavní typy cukroví: linecké, vanilkové rohlíčky a perníčky. Kromě cukroví je také ten správný čas pro upečení vánoční štoly, která se nechává 2-4 týdny uležet.

Recept na jednoduché linecké těsto

Recept na vanilkové rohlíčky

Recept na měkké medové perníčky

Recept na vánoční štolu

Na Stříbrnou neděli - dva týdny předem

Nejpozději na Stříbrnou neděli se můžete pustit do slepování lineckého cukroví marmeládou. Také můžeme ozdobit perníčky. Péct můžeme pracny a všechny typy cukroví s rozinkami, z kokosového nebo kakaového těsta.

Recept na pracny

Recept na kokosky

Recept na rumové kuličky

Nejpozději na Zlatou neděli

V tuto chvíli musíme zvládnout ještě spoustu věcí včetně nepečeného cukroví. Mezi ty nejnáročnější úkoly bude patřit vánočka. Tu bychom měli péct nejlépe 21. nebo 22. prosince. V těchto dnech je dobré také koupit živého kapra a umístit ho do vany, aby se v čisté vodě pročistil.

Jak vybrat kapra na vánoční stůl?

Jak zabít a vykuchat vánočního kapra?

Recepty na domácí vánočku

Jak uplést vánočku?

Na Zlatou neděli a 24. prosince

Těsně před Vánocemi můžeme konečně připravit bramborový salát. Ten necháme do druhého dne uležet v chladničce. Kdo chce, může také obalit řízky nebo filety z kapra. Na poslední chvíli můžeme nechat vaření polévky, smažení řízků a podobně.

Recepty na bramborové saláty

Recepty na vánoční polévky

Vánoční dekorace s fantazií

Věříme, že jsme Vám tímto článkem pomohli a nezapomeňte - všechny své vánoční úspěchy v kuchyni fotografujte a fotky přidávejte přímo k receptům.

Foto: Sxc

První přípravy na Vánoce: S čím můžete začít už v listopadu?

Vánoce se blíží mílovými kroky a už se vám možná jako každý rok honí hlavou, kdy a jak začít s přípravami. Vždyť každý z nás touží provonět svůj domov domácím cukrovím a ve svátky oslnit báječnou štědrovečerní večeří. Jak na to, aby se člověk doslova neuhnal a advent si užil v klidu a pohodě? Začněte s plánováním vánočního pečení a vaření právě teď!

První

10 nejlepších receptů na vánoční rohlíčky: Vanilkové, mandlové i s čokoládovou polevou

Už máte svůj recept na dokonalé vanilkové rohlíčky? Voňavé po oříšcích a vanilce, křehoučké a rozpadající se v ústech... Nebo letos chcete zkusit i rohlíčky kakaové, kokosové nebo s chutí kávy? Těchto 10 receptů doporučujeme za naši redakci vyzkoušet, jsou prostě skvělé.

10

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena