Levný knedlík na páře

Recept na snad nejlevnější knedlík z hladké mouky, který je měkkoučký, neboť jej vaříme na páře. Nouzový recept hlavně pro ty, kteří žijí v cizině, kde se dá z mouky sehnat jen hladká.


4.555x
60 min

Ingredience

1 lžičkacukr
0.5 hrnkumléko
1 kostkakvasnice
1 kghladká mouka

podle chuti

sůl

podle potřeby

vlažná voda

Postup přípravy

Připravíme si kvásek z kostky kvasnic, které rozdrobíme a rozmícháme v oslazeném vlažném mléku. Mouku vysypeme do větší mísy a do středu vlijeme vyběhnutý kvásek. Mouku promícháme s kváskem a podle potřeby doléváme osolenou vodu. Těsto nesmí být řídké a ani husté. Těsto mícháme, dokud se nebude lepit na vařechu.Těsto necháme přikryté čistou utěrkou na teple vykynout do zdvojnásobení objemu. Vykynuté těsto na levné knedlíky na páře vyklopíme na pomoučněný vál a rukama ho zpracujeme. Vytvoříme přibližně 8 bochánků, které dáme dál od sebe, přikryjeme navlhčenou utěrkou a necháme na dalších asi 20 minut kynout. Mezitím dáme vařit vodu do většího hrnce, který přikryjeme utěrkou, přichytíme ji tak, abychom mohli ukládat knedlíky. Hrnec přiklopíme dalším hrncem tak, aby neutíkala pára. Knedlíky - bochánky ukládáme na utěrku, pod kterou již vaří voda. Vaříme přikryté (druhým hrncem) asi 30 minut, Hotový a odebraný levný knedlík na páře ihned propícháme špejlí. Z jednoho bochánku nakrájíme až 8 plátků knedlíků. Levný knedlík na páře podáváme jako přílohu.
user-icon

autor Samman


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Levný knedlík na páře

Zpět na recept
Druh jídla
Přílohy
Národní kuchyně
Česká

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena