Chřest se šunkou a pošírovaným vejcem

Svazečky chřestu zabalené ve schwarzwaldské šunce, potom zapečené v troubě a podávané s pošírovaným vejcem. Recept na chutný předkrm k různým příležitostem.


4.36x
45 min

Postup přípravy

Tenké stonky chřestu očistíme a ulomíme dřevnaté konce, dlouhé asi 3 cm. Nevyhazujeme je a použijeme je později například k přípravě zeleninového vývaru. Stonky svážeme kuchyňským provázkem do svazečků a vložíme do vařící osolené vody na 10 minut.

Ihned po uvaření ponoříme chřest do studené vody, aby se zastavil var a zachovala se křehkost a barva zeleniny. Rozdělíme ho do 4 svazečků, každý zabalíme do šunky, přendáme do zapékací mísy a zakapeme olivovým olejem. Vložíme do trouby předehřáté na 190 °C a zapékáme po dobu 15 minut.

Mezitím si připravíme ztracená vejce. Do rendlíku dáme 300 ml vody, ocet, lžičku soli a bobkový list. Když voda začne vřít, snížíme teplotu, aby voda jen jemně probublávala ode dna. Pomocí vidličky vytvoříme ve vodě vír a vklepneme do něj vejce. Po 4 minutách bílek na povrchu ztuhne, ale žloutek uvnitř zůstane měkký. Vejce opatrně vyjmeme, rozložíme na zapečený chřest, opepříme a osolíme.

Chřest se šunkou a pošírovaným vejcem podáváme jako výborný předkrm.

Zdroj: Billa


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Chřest se šunkou a pošírovaným vejcem

Zpět na recept