Barvení vajec červeným zelím

Zkuste letos obarvit velikonoční vajíčka bez chemie. Přírodní cestou je jednoduše obarvíte červeným zelím.


3.02x
20 min

Ingredience

1 lžíceocet
1.5 lvoda
0.5 hlávkyčervené zelí
6 ksbílá vejce

Postup přípravy

Nejprve si nakrájíme půl hlávky červeného zelí na proužky a vložíme do hrnce. Vložíme omytá vejce s bílou skořápkou. Pokud je chceme nazdobená obtisky rostlin, předem na skořápky přiložíme nasbírané čerstvé drobné nejedovaté květiny a bylinky (například sedmikráska, fialka,...), přetáhneme silonkou, zavážeme provázkem a takto připravená vložíme do hrnce k nakrájenému zelí. Vejce zalijeme vodou, přidáme ocet, přivedeme k varu a vaříme 9 minut. Poté odstavíme a po úplném vychladnutí necháme cca 6 hodin (nebo přes noc) v lednici.  Poté obarvená vejce vyjmeme z vody a osušíme ubrouskem, případně odstřihneme silonku a odstraníme kvítky.  Takto přírodně nazdobená vajíčka skladujeme v lednici, můžeme je poté nabízet koledníkům či je mít jako dekoraci na svátečním stole a následně je zpracovat například do pomazánky.


Přírodní barvení velikonočních vajíček: Jak na to, aby se výsledek podařil na výbornou?


Velikonoce se kvapem blíží, a i když letos proběhnou možná za stejně nestandardních podmínkách jako minulý rok, určitě si tím nenechte zkazit náladu a nachystejte si doma oslavu jarních svátků se vší parádou!


Přírodní


Jak mít hezké Velikonoce i v době koronavirové?


Kvůli probíhající pandemii koronaviru budou Velikonoce letos opět jiné než obvykle. Pokud jste zvyklí jezdit o velikonočních svátcích po návštěvách, letos musíte kvůli vládním nařízením počítat s tím, že je všichni strávíme doma a pouze v kruhu nejbližší rodiny. Ale proč se toho bát?


Jak


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Barvení vajec červeným zelím

Zpět na recept
K příležitosti
Velikonoční recepty

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.