rybí omáčka

Rybí omáčka je tradiční ochucovadlo jihovýchodní Asie. V Japonsku se jí říká Shottsuru, v Thajsku Nam Pla, na Filipínách Patis a třeba ve Vietnamu Nuoc Nam. Rybí omáčka se připravuje fermentací čerstvých ančoviček nebo sardelek a také soli. Vše se naloží do dřevěných sudů a nechá se fermentovat. Pak se všech vystaví slunci. Proces trvá mnoho měsíců. Hotová rybí omáčka je tekutina zlatavé barvy a velmi štiplavé vůně. Rybí omáčka se používá jako mnohdy základní ochucovadlo všech jídel. Najdeme ji v pokrmech nejen masitých, ale i z mořských potvůrek, omáčkách, zeleninových jídlech a často se podává i jako studená omáčka. Přestože jsou rybí omáčky často nevábně vonící, jejich chuť je mírně slaná a mají rybí aroma, jak jinak.

Varianty slova: rybí omáčka, rybí omáčky, rybí omáčce, rybí omáčku, rybí omáčkou, rybích omáček, rybím omáčkám, rybích omáčkách, rybími omáčkami

Tip: Hledat recepty obsahující pojem rybí omáčka

Recepty obsahující pojem rybí omáčka

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena