Vaření.czMagazínStop kocovině! 2.díl

Stop kocovině! 2.díl

Stop kocovině! 2.díl

V minulém článku jsme si pověděli, jak přecházet kocovině a co na ni platí. Tentokrát vám přináším rady, co na kocovinu neplatí a čemu bychom se měli raději vyhýbat.

10875×
První díl článku o boji proti kocovině: Stop kocovině! 1.díl.

Co na kocovinu neplatí?

Káva

Káva ne! Rozhodně si nedávejte kávu. Je spousta lidí, kteří ráno přijdou domů a uvaří si silnou černou kávu bez cukru v domnění, že si uleví. Opak je ale pravdou. Kofein, který káva obsahuje, je silně dehydratační a navíc podporuje toxiny v krvi. Káva vám rozhodně více rozklepe kolena.

Acylpyrin

Žádný acylpyrin! Tím všechno jen zhoršíte. Acylpyrin totiž zvyšuje žaludeční nevolnost. Lidé, kteří mají slabší žaludek si koledují o krvácení žaludeční sliznice. A to není nic příjemného.

Cigarety

Pokud jste kuřáci nebo si při alkoholických dýcháncích rádi zapálíte, rozhodně si nepolepšíte. Traduje se, že kuřákova kocovina je vždy o polovinu horší než nekuřákova.

Nemícháme pití

Rozhodně nemícháme páté přes deváté. Rčení líh jako líh opravdu neplatí. A slepeckou hůl by nikdo z nás nechtěl. Opravdu zvolíme kvalitnější alkohol před levným pančovaným rumem. Možná byste se divili, co všechno dokáže a nedokáže kvalitní slivovice nebo tequilla.

Mléko a okurkový lák

Rozhodně nezkoušejte mléko nebo lák z okurek. Při kocovině máme překyselený žaludek a tohle mu určitě neprospěje. Spíš po nich vrhneme do záchodu.

Prst do krku

Prst do krku rozhodně ne. Sice se vám uleví, ale organismus poškodíte mnohem víc, než kdybyste pili dva dny v kuse. Zvracení výrazně snižujete hladinu všech vitamínů, minerálů, dehydratuje a navíc poškozuje žaludek. Tohle jsou samozřejmě vyzkoušené rady mnoha lidí. Každý známe reakce a potřeby svého organismu. My vás informujeme o možnostech a snažíme se vám ukázat další cestu, jak přežít kocovinu a neublížit si. Každý z vás má své osvědčené metody. Podělte se o ně s námi! Můžete se vyjadřovat v příspěvcích pod tímto článkem. Foto:Profimedia.cz
Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena