Vaření.czMagazínDietní speciál: Jak zhubnout a dostat se rychle do formy?

Dietní speciál: Jak zhubnout a dostat se rychle do formy?

Dietní speciál: Jak zhubnout a dostat se rychle do formy?

Zhubnout, mít pevnější tělo a cítit se fyzicky lépe - možná i vy jste si už poněkolikáté v pořadí dali podobné novoroční předsevzetí. Ale jak na to? Začněte detoxikací, ostatně její pravidla jsou všeobecně důležitá i pro hubnutí - pít více vody a neslazených čajů, jíst více zeleniny a omezit všechny škodlivé a návykové látky. Zdravého úbytku na váze dosáhnete správným složením jídelníčku, kalorickým deficitem a pravidelným pohybem. V našem speciálu o hubnutí se dozvíte pár šikovných rad a nechybí ani pár receptů vhodných pro úbytek na váze v zimním období.

53335×

Jak začít s hubnutím? Pročistěte tělo a užijte si detox

 

Hubnutí v zimním období - je to vůbec možné?

Hubnutí v tomto nevlídném období není snadné. Jaké má zima pro hubnutí nevýhody? Co udělat, abychom se alespoň pár kil zbavili, než vyleze první jarní sluníčko a hubnutí nám půjde snáze?

Hubnutí

Tajemství detoxikace: Tyto potraviny nelze při očistě organismu vynechat!

Strava při detoxikaci by měla být bohatá na vitamíny, minerály a zejména vlákninu. Naopak je nutné vyhýbat se tučným a mléčným pokrmům, masu, jednoduchým cukrům a konzervovaným pokrmům. Ale co má člověk vlastně jíst? Poradíme vám.

Tajemství

Dieta? Už nikdy! Stačí změna stravovacích návyků!

Také se snažíte zhubnout, udržet si váhu, přitom si chcete zachovat radost z jídla? Máte již dost kolotoče s dietami a hledáte praktické a zároveň rozumné řešení, které vám umožní absolutní kontrolu vaší váhy? Možná si myslíte, že nic takového není možné, že by to bylo až příliš krásné, ale může to být pravda, pokud se zamyslíte nad svou životosprávou a přistoupíte na to, že i bez hladovky můžeme hubnout.

Dieta?

Dopřejte si dostatek zeleniny a tolik důležité vlákniny

 

10+1 otázek: Proč je pro naše tělo vláknina tak důležitá?

Všichni víme, že zelenina a ovoce obsahuje hodně vlákniny. K čemu vláknina vlastně je a čím tělu prospívá?

10+1

Odlehčete jídelníček: Zelenina jako hlavní surovina

Nemusíte být nutně vegetariánem, abyste do jídelníčku častěji vpustili zeleninu - pro silnější imunitu i dobrý pocit, že děláte něco pro své zdraví. Navíc při přípravě těchto hlavních chodů ušetříte, protože spotřebujete zbytky surovin z lednice i spíže a přitom nasytíte celou rodinu.

Odlehčete

V zimním období vsaďte při hubnutí na luštěniny 

 

Videorecept: Salát z černé čočky podle Anny

Tohle je vážně pecka - salát z černé čočky Beluga je naprosto dokonalý! Kombinace sladkého kokosového mléka, pikantnosti zázvoru a kyselosti citronu přináší chuť, na které se snadno stanete závislí.

Videorecept:

Luštěninové saláty: Jak na zdravý oběd, který opravdu chutná

Při vyřčení slůvka salát si každý představí něco sice zdravého, ale méně chutného. Přitom je tolik možností, jak salát upravit tak, aby nebyl vyloženě zeleninový.

Luštěninové

Videorecept: Čínské brambory a červené fazole pro všechny, kteří milují pikantní pokrmy

Levně, zdravě a chutně - tak se dá jednoduše shrnout dnešní hlavní chod z brambor a červených fazolí. Vše skvěle doplní chilli papričky, chilli pasta, česnek a šalotka - o solidní pálivosti nemůže být pochyb.

Videorecept:

Váha půjde rychle dolů: Vyzkoušejte účinky tukožroutské polévky

 

Vsaďte při hubnutí na jistotu: Recept na tukožroutskou polévku krok za krokem

Výsledky hubnutí s tukožroutskou polévkou jsou jedny z nejviditelnějších. Navíc se tělo kompletně vyčistí, zbaví nadbytečné vody a upraví se zažívání. Tak proč to nezkusit?

Vsaďte

Před a po aneb zjistěte svou ideální váhu - BMI napoví 

 

BMI (Body Mass Index)

Body Mass Index (BMI) je objektivní a velmi populární nástroj v současné době využívaný i lékaři a odborníky ke zobrazení stupně podváhy či nadváhy. Jeho výpočet je založen na vzájemném vztahu výšky a váhy jedince.

BMI

Úvodní foto: Shutterstock.com

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena