Co s vejci?

Co s vejci?

Velikonoce utekly jako voda a s ním i volno a prázdniny. U většiny z nás ale vyvstává otázka, co s vykoledovanými vejci uvařenými natvrdo?

23587×

Se sladkými čokoládovými vajíčky nebo zajíčky si žádná mamka nebo taťka neláme hlavu. Jednoduše se schovají a je to. Čokoláda vydrží. Větší problém ale nastává při zpracování vajíček uvařených natvrdo. Co si počít s 20 uvařenými vejci?

Vejce uvařená natvrdo by se měla zpracovat do 2 - 3 dnů. V lednici by se měla uchovávat pouze 1 - 2 dny, přičemž by se neměla skladovat ve dvířkách lednice.

Kromě tradičního upotřebení na chleba s máslem, solí a vařeným vajíčkem se dají vejce v kuchyni využít i jinak.

Saláty

Vejce můžeme přidat do salátů. A to jak masových nebo zeleninových. Můžeme je pokrájet na kostičky, na plátky, čtvrtky nebo půlky a přidat je do salátu v jakémkoliv množství

Obložené mísy

Další možností jsou obložené mísy nebo talíře. Můžou se udělat ke snídani a nebo v malém množství k večeři. Hezky upravená vařená vejce dají obložené míse pořádný šmrnc.

Přílohy

Jednou z variant je vařené vejce jako příloha. Většinou je podáváme ke koprové omáčce nebo čočce na husto.

Ostatní

Vařená vajíčka se ale dají použít úplně jinak. Co třeba vaječné karbanátky, vajíčková pomazánka nebo oblíbená vajíčková tlačenka? Nebo jimi můžeme plnit maso. Sekaná plněná vařenými vejci s párkem a bramborovou kaší, karbanátky plněné vařenými vejci alias pštrosí vejce, zapékané vejce se sýrem. Variant je opravdu mnoho. Stačí si jen vzpomenout nebo vyzkoušet nové recepty.

Pokud si opravdu nevíte rady, zkuste naše tipy:

Vajíčková pomazánka se sýrem a česnekem

(doba přípravy 35 min)

Vajíčková

Domácí vajíčkový salát

(doba přípravy 30 min)

Domácí

 

Mysleme však na to, že vejce jsou kalorická a žloutek obsahuje hodně nezdravého cholesterolu. Týdně se může zkonzumovat maximálně 10 vajíček v jakémkoliv jídle.

Své náměty, jak zpracovat vykoledovaná vejce, můžete psát v diskuzi pod článkem.

Foto: Profimedia.cz

user-icon

autor Vilienka

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena