Vaření.czReceptyVelikonoční čokoládový likér

Velikonoční čokoládový likér

Sladký a lahodný likér s vůní čokolády, který na svátečním velikonočním stole zkrátka nesmí chybět.


0.00x

Postup přípravy

Velikonoce bývají spojovány s tradičním "vaječňákem", ale proč se omezovat na jeden druh likéru? Svátky jara bychom měli přivítat pestrostí delikates, které budeme podávat svým svátečním hostům, a protože každý má rád něco jiného, nemusí zůstat jen u zvyků, které tradujeme každoročně a beze změn.  Sladké smetanové likéry jsou u nás velmi oblíbené a o svátcích si jimi rádi zpestříme chvíle, kdy se musíme ohánět v kuchyni. My si tentokrát připravíme jednoduchý a rychlý čokoládový likér, ostatně čokoláda k velikonočním svátkům bezesporu patří, možná stejně jako samotná vajíčka.

Připravíme si smetanu ke šlehání, jednu tubu kakaového Pikaa, kvalitní hořkou čokoládu a tzv. kaštany, Salko a rum. Smetanu nalijeme do hrnce, přidáme kaštany, Pikao a nalámané kousky čokolády a na mírném plameni za občasného promíchání povaříme, dokud se čokoláda úplně nerozpustí. Poté sundáme z plotny a necháme vychladnout, občas promícháme, aby se nám na povrchu neudělal škraloup. Po vychladnutí přilijeme Salko a rum, důkladně promícháme a přelijeme do litrové lahve. 

Velikonoční čokoládový likér uchováváme v lednici, podávat můžeme s ledem.

To nejlepší z velikonoční kuchyně

První jarní sluníčko nám už za pár dní přinese jedny z nejdůležitějších svátků - Velikonoce. Velikonoční kuchyně je velmi pestrá a bohatá, každé jídlo na stole má svůj význam. Na velikonoční tabuli by rozhodně neměl chybět nadýchaný mazanec, kynuté jidáše, beránek, ale i dozlatova propečené jehněčí. Přinášíme vám spoustu do detailu doladěných tipů a velikonočních receptů.

To

Domácí vánoční likéry a jedlé dárky – nezapomeňte na ně ani letos!

Domácí likéry si podle všeho získávají stále větší oblibu a dá se říct, že už jaksi patří k našim vánočním tradicím, stejně jako třeba pečení cukroví nebo výroba domácích vánočních dekorací. Po domácku vyrobené likéry s chutí a vůní Vánoc jsou navíc samy o sobě skvělým dárkem. Zkuste i vy letos potěšit své blízké lahvinkou tohoto lahodného sladkého moku vyrobeného s láskou!

Domácí

user-icon

autor Veronika

Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...

Poslat recept Velikonoční čokoládový likér

Zpět na recept
Druh jídla
Nápoje
Národní kuchyně
Recepty z české kuchyně
K příležitosti
Velikonoční recepty

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena