Smažené žampiony plněné sýrem

Smažené žampiony plněné sýrovou nádivkou podáváme se studenou vinnou omáčkou.


4.835x
60 min
1×

Postup přípravy

Žampiony oloupeme a kloboučky oddělíme od nožiček. Ze změklého másla a strouhaného sýru umícháme náplň, kterou podle potřeby přisolíme a opepříme. Klouboučky žampionů naplníme sýrovou náplní a necháme v lednici ztuhnout. Nyní si připravíme omáčku. Nožičky jemně usekáme a orestujeme na malém množství oleje. Pak je podlijeme vínem a zvolna dusíme, dokud se tekutina neodpaří. Přidáme kečup, chilli omáčku, vše necháme přejít varem a odstavíme z tepla. Do vychladlé směsi vmícháme majonézu a omáčku necháme v chladu rozležet. Naplněné hlavičky žampionů obalíme v trojobalu a usmažíme ve vyšší vrstvě oleje dozlatova. Plněné smažené žampiony plněné sýrem podáváme s pikantní studenou omáčkou jako hlavní chod. Vhodnou přílohou jsou opečené brambory nebo hranolky.


Houby a kuřecí maso: Kombinace, která skvěle funguje!


Houby a kuřecí maso jsou vhodnou a velmi chutnou kombinací pro přípravu nejen všedního menu. Recept vás naučíme krok za krokem.


Houby


Recept na smažené plněné žampiony krok za krokem


Někdy stačí opravdu málo surovin, abychom si dopřáli dobrý oběd. Dnes si krok za krokem připravíme žampiony plněné sýrem niva.


Recept


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Smažené žampiony plněné sýrem

Zpět na recept