Lehký salát s pečenou cizrnou

Recept na lehkou veganskou večeři.


0.00x
45 min

Postup přípravy

Nejdříve si připravíme pečenou cizrnu. Z cizrny slijeme nálev a propláchneme ji čistou vodou. Osušíme, zakápneme olejem, osolíme a poprášíme uzenou paprikou. Přidáme na hranolky nakrájenou očištěnou mrkev a vše pečlivě promícháme a přendáme na pečící papír. Pečeme v předehřáté troubě na 180 °C zhruba 25 minut (dozlatova).


Mezitím si připravíme zálivku. Do misky dáme 3 lžíce olivového oleje, 2 lžíce jablečného octa, lžičku hořčice a lžičku javorového sirupu a pečlivě promícháme.


Připravený salát přelijeme zálivkou, posypeme pečenou cizrnou, na kostičky nakrájeným tofu a dýňovými semínky.


Cizrna jako zdroj bílkovin nejen pro vegetariány aneb hummusem to nekončí


Cizrna neboli římský hrách je velmi vděčnou luštěninou s vysokým obsahem železa, zdravých tuků a vlákniny. Při jejím použití bezpochyby platí, že málo peněz uděláme hodně muziky - lze ji použít jako hlavní chod, přílohu, může být součástí salátu, můžeme z ní připravit výbornou pomazánku či polévku, ale uplatnění najde i při přípravě placiček nebo oblíbeného falafelu - smažených cizrnových koulí. Pojďme se společně podívat na 10 receptů, které obohatí váš jídelníček.


Cizrna


Luštěniny nás nabijí životní energií: Jak je snáz zařadit do jídelníčku?


Jak odlehčit jídelníček a dodat tělu potřebné živiny? Luštěniny jsou správnou volbou, a to díky obsahu komplexních sacharidů, vlákniny, aminokyselin a rostlinných bílkovin. Ovšem ne každý má rád hrách, čočku, fazole či cizrnu v klasické podobě. Máme pro vás jednoduché řešení, luštěninové těstoviny Légumio od Bonduelle, které se dají výborně kombinovat, navíc jsou přirozeně bezlepkové.


Luštěniny


Novoroční klasika: Čočka na 10 způsobů


Co připravit na Nový rok k obědu jiného než čočku? Věříme totiž, že pokrm z čočky nám v následujícím roce přinese peníze. V Česku se této tradice drží snad každá rodina, a tak dnes nesmí chybět tipy na nejrůznější úpravu právě této luštěniny. Naučíme vás výbornou polévku, klasickou čočku na kyselo, ale netradičně i čočkový salát, čočkové placičky nebo čočkové bramboráky.


Novoroční


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Lehký salát s pečenou cizrnou

Zpět na recept