Hranolky ala McDonald

Recept na hranolky, které každý miluje. Ano, mluvím o těch z McDonald's.


5.01x
30 min

Postup přípravy

Brambory oloupeme a nakrájíme na tenké hranolky, zkuste je nakrájet na co nejtenčí kousky. Ve velké míse smícháme kukuřičný sirup, vodu a hovězí bujon, všechno kvalitně promícháme tak, aby se bujon rozpustil. Přidáme hranolky a chladíme v lednici asi půl hodiny.

Zatímco se hranolky marinují, rozehřejeme v hrnci s těžkým dnem nebo ve fritéze slunečnicový olej na 190 °C. Vyndáme hranolky z marinády, osušíme je a opatrně je vložíme do fritézy nebo hrnce. Smažíme je něco málo přes minutu. Jakmile začnou hranolky zlátnout, vyjmeme je a položíme na talíř vyložený papírovými utěrkami. Následně chladíme v lednici 10 až 15 minut.

Mezitím přidáme vepřové sádlo do arašídového oleje a směs rozehřejeme na 200 °C. Hranolky vytáhneme z lednice a pomalu je vložíme na rozpálený tuk. Smažíme 5 až 7 minut nebo dozlatova. Osušíme je a dáme do velké mísy. Nakonec hranolky štědře osolíme a okamžitě hodujeme!

K hranolkám ala McDonald's přidáváme kečup nebo majonézu. Doporučuji podávat k nugetkám, které také najdete na mém profilu.


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Hranolky ala McDonald

Zpět na recept