Vaření.czMagazínPříprava na Vánoce

Příprava na Vánoce

Příprava na Vánoce

Nebojte se příprav na Vánoce, pečení cukroví ani pohoštění pro vaše hosty. Skvěle zabaleným dárkem každého překvapíte. Stačí se inspirovat nápady a tipy, které jsou tu pro vás.

13931×
Také se bojíte, že nezvládnete zaujmout svým cukrovím? Stále vybíráte recepty a nevíte, které vlastně použít? Nebo že nestihnete cukroví upéct? Že jste ještě nikdy sami nehostili na Silvestra společnost svých blízkých? Rozbily se vám ozdoby na stromeček a děti ještě stále chtějí pomáhat? Máte obavy z toho, že nestihnete nakoupit všem dárky? Nebo že nakoupené dárky nebudete umět hezky a zajímavě zabalit? Dnes vám stačí se nechat inspirovat.

Sladké cukroví

Pokud máme rádi müsli, pak určitě uděláme ovocné hrudky. Na poslední chvíli se můžeme pustit do pečení oříškových čtverečků nebo klasických norimberských perníčků. Můžeme sami posoudit, zda jsou anýzové perníčky lepší s čokoládou nebo s cukrovou polevou. Hostům - především dětem - jistě zachutnají mandlové hvězdičky. Voňavé a lákavé mohou být kořeněné placičky zdobené sekanou citronovou kůrou nebo ovesné perníčky ve tvaru srdíček. Pokud začátkem prosince upečeme ořechové řezy a uchováme je v přiklopené kameninové nádobě, dobře se do Vánoc proleží a budou jemné, voňavé velmi lákavé.

Nepečené cukroví

Jestliže patříte mezi hospodyňky, které nemají na pečení čas, jsou zaneprázdněny prací a starostmi o své malé ratolesti, pak si můžete připravit některé z nepečeného cukroví, a to třeba na poslední chvíli. Takové kokosové koule nedají mnoho práce a chutnají všem. Sušené meruňky jsou požitkem samy o sobě. A když vyzkoušíte plněné meruňky s mandlovou náplní a čokoládou, hosté nebudou chtít od stolu odejít. Nebo si připravte datlové koule či ořechový kmen - ten zvládne i začínající kuchařka!

Slané chuťovky

Zkuste si místo tradičních chlebíčků připravit studený bufet - na Silvestra takovou tabulí své hosty jistě neurazíte. Tak by neměla chybět plněná vejce se sardinkami, pikantní sýrový salát s fazolkami nebo lehký mexický salát s paprikou, rajčaty, jablky a kuřecím masem. Pokud si připravíte kotletky z mletého masa nebo sýrové koblížky, nadchnete jimi jistě svou pánskou společnost. Ani přítomné ženy však nepohrdnou pečenými jablky či pomerančovou bowlí. Podává-li se pivo a víno, nemělo by chybět slané pečivo. Jemné sýrové tyčinky nebo makové či kmínové tyčinky z listového těsta můžeme navíc dlouho skladovat.

Vánoční ozdoby

Nelíbí se vám vánoční stromeček ověšený každý rok stejnými skleněnými ozdobami? Pokud máte šikovné ruce, zkuste si - třeba se svými dětmi - vyrobit ozdoby na stromeček sami. Děti uvítají jednoduchou přípravu papírových ozdob, které na stromečku mohou vypadat velmi hezky. Děti se pak pyšní tím, že přispěly svou prací k jeho výzdobě. Náročnější jsou vyšívané nebo paličkované ozdoby, připraveny v různých odstínech. Pečené ozdoby - perníčky - jsou nejen pěkné, voňavé, ale také chutné a opět mohou při jejich přípravě pomoci právě děti. Do výroby dřevěných ozdob - zvířátek se pustí spíše "mladí muži" nebo si s jejich výrobou poradí naše "drahé polovičky".

Balení dárků

Čím zajímavěji zabalíte dárky, tím větší bude radost obdarovaných okolo nás. Zabalte svá překvapení neobyčejně, třeba do krabiček, které upoutají neobvyklým tvarem. Nebo do krabiček zdobených staniolem či skleněnou drtí (jistě se vám stalo, že jste objevili rozbitou vánoční ozdobu, použijte ji právě na dekoraci takové krabičky). Neváhejte s nápady při balení, při výběru efektního balicího papíru, staniolu nebo tapety, při převazování dárků mašlemi, stuhami ani při zdobení sušenou květinou, větvičkou, kořením či plátkem sušeného pomeranče nebo citronu. Radost ve tvářích vašich blízkých se jistě objeví. Foto: Profimedia.cz
user-icon

autor Stáňa

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena