Vaření.czMagazínParty pro děti

Party pro děti

Party pro děti

Začaly prázdniny a díky hezkému počasí je ideální příležitost připravit pro děti jejich vlastní párty. A úplně nejlepší bude, když ji připravíte společně a oni se budou moci pyšnit nejen bezva akcí, ale skvělými hostitelskými schopnostmi.

15305×
Letní počasí přímo vyzývá k nejrůznějším akcím typu grilovací nebo zahradní party. A protože dětem skončila již škola, nemusejí ráno vstávat a nemají až tolik povinností, připravme pro ně, nebo ještě lépe s nimi, dětskou zahradní slavnost pro jejich sourozence, příbuzné, kamarády nebo sousedy. Začneme výběrem vhodného místa. Právě díky letnímu teplému počasí je nejlepším místem zahrada s plastovým, nebo dřevěným nábytkem. Děti budou na zdravém vzduchu a i větší hluk se zde lépe snese, než třeba v klasickém panelákovém bytě. Hned po vybrání místa vyrobíme s dětmi pozvánky, kde uvedeme datum, čas a místo konání akce, ozdobíme je obrázky a nalákáme hosty na dobré jídlo a pití. Dobroty jsou totiž velkým lákadlem pro malé i velké. Jelikož se jedná o party pro děti, doporučuji volit plastové talíře, kelímky a pokud možno i nerozbitné nádobí. Dnešní trh již skýtá mnoho krásných, ozdobných a nápaditých výrobků určených speciálně pro tyto účely. Místo máme vybrané, hosté jsou pozváni, teď už zbývá jen připravit vhodné pohoštění, nápoje a máme vyhráno. Určitě nic nezkazíte nákupem nejrůznějších slaných brambůrků, křupek, tyčinek a oříšků, ale zcela jistě by to nemělo být hlavní pohoštění u dětského stolu. Mělo by to sloužit pouze jako doplněk a rozšíření tabule. Naopak největší zastoupení by měly mít zeleninové a ovocné mísy. Může se jednat buď o různé druhy salátů, nebo jen o jednotlivé plody, které dle fantazie ozdobíme. Například jako obličeje, zvířátka a podobně. Samozřejmě čím širší výběr čerstvého ovoce a zeleniny máme, tím je to lépe. Jsou pro děti největším přísunem vitamínů. Další částí jídelního menu budou jednohubky a takzvané chuťovky. Nejjednodušší zvládneme připravit z rohlíků, klobásy a kyselé okurky, kdy plátek rohlíku tence namažeme máslem nebo sýrem, na to položíme plátek klobásy, nebo kostičku tvrdého sýru, završíme plátkem kyselé okurky a zpevníme párátkem. Jinou variantou jednohubek mohou být šunkovosýrové roládky, nebo pečení šnečci. Přesto, že se sladkostmi se to nemá v dětském jídelníčku přehánět, co by to bylo za párty bez nějaké té sladké dobroty. Můžeme připravit pudink s ovocem, domácí zmrzlinu, nebo dokonce zmrzlinové poháry mnoha chutí. Stůl může ozdobit i krásně pocukrovaná bábovka, nebo ovocný koláč, či ořechové řezy. Nesmíme samozřejmě zapomenout na nápoje. Všechny děti jistě rozjásá možnost přípitku dětským šampaňským, které je k dostání v mnoha příchutích. Otevřít láhev jim sice bude muset "dospělák", ale na chvíli budou mít pocit, že už jsou velcí a důležití. Také jim můžeme připravit ovocnou, nealkoholickou bowli, nebo vymačkat přírodní ovocné šťávy. Je to rozhodně zdravější a chutnější než kupované přeslazené limonády, coly a podobné, tolik reklamované a nabízené nápoje. Nezbývá, než doufat v hezké počasí a užít si báječnou zábavu v kruhu fajn kamarádů. Foto: Profimedia.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena