Novela vyhlášky 137/2004 Sb. - vyhláška 602/2006

Novela vyhlášky 137/2004 Sb. - vyhláška 602/2006

Mnoho z vás si bude myslet, že se jej toto téma netýká. Že se týká jen provozovatelů restaurací, jídelen a dalších zařízení. Téma se však týká i všech, kteří chodí pravidelně jíst do stravovacích zařízení a chtějí být informování o tom, co je "čeká".

21428×

Počátkem nového roku 2007 vstoupila v platnost novela vyhlášky 137/2004 . Novela se zabývá hygienickými požadavky ve stravovacích službách a zařízeních. Přinášíme vám stručný výběr změn z novely. Nařízení 852/2004 a "hygienický balíček" Evropského Společenství vneslo zmatek českých hygienických předpisů. Nařízení totiž upravovala některé skutečnosti jinak, než česká vyhláška 137. Proto se odborníci shodli, že je třeba tuto vyhlášku novelizovat a nejasnosti vyřešit. V říjnu vyšla oficiální tisková zpráva Ministerstva průmyslu a obchodu, že byla vyhláška přepracována a začátkem prosince novelu vyhlášky podepsal ministr zdravotnictví.

Zrušené hlavy a paragrafy vyhlášky

Z vyhlášky byla odstraněna celá hlava I s paragrafy § 3 až § 14, které přílišným způsobem a nad rámec evropské legislativy upravovaly stavební konstrukce, prostorové dispozice a vybavení kuchyní, od rozměrů, rozměrů pro jednoho zaměstnance, výšce místnosti a dalších. Také byly zrušeny paragrafy 15 - 36 týkající se smyslového hodnocení pokrmu, používání vaječných pokrmů, polotovarů, zmrazování a rozmrazování potravin. Zůstal však zachován paragraf 25. Ten definuje podmínky uvádění pokrmů do oběhu. Nově došlo ke změně teploty - "Teplé pokrmy se uvádějí do oběhu tak, aby se dostaly ke spotřebiteli co nejdříve, a to za teploty nejméně +60 stupňů °C." V původním znění byla teplota + 63 až 65 °C. Kromě jiného je rozšířen i paragraf 37. Ten se zabývá označováním rozpracovaných pokrmů, polotovarů a zmrzlin. V paragrafu 38, který se týká stanovení kritických bodů, jsou nově stanoveny lhůty, po které se kritické body evidují. Dále byla odstraněna hlava IV, s paragrafy 40 - 45, která se zabývala vybaveností stánků, mobilních stravovacích zařízení a dalších doplňkových služeb. V platnosti zůstávají paragrafy 46 - 48, které se zabývají podáváním pokrmů v rámci zdravotní péče a sociálních služeb. Upraveny byly také zásady provozní a osobní hygieny v § 49 - 52. V prvé řadě jich je méně. V druhé řadě nejsou předepsány předchozím úplně a velmi vyčerpávajícím způsobem. Jednou z mnoha věcí, která odlehčí provozovatelům zařízení je, že již není nutné oddělovat prostor pro mytí různých druhů nádobí, rozlišovat značením čistící prostředky určené k hrubému úklidu s prostředky určené k čistění. Zachováno zůstává nekouření v prostorách manipulace s potravinami a produkty a v prostorách, kde se myje nádobí a další. Vyhláška je celá více koncipována v duchu evropské legislativy. Neudává doslova, co se jak přesně musí dělat, avšak trvá tom, aby přes to všechno dostal zákazník či strávník zdravotně nezávadný pokrm.

 

Pokud vás zajímá plné znění aktualizované vyhlášky, najdete je zde: Aktualizovaná vyhláška 137/2004 Sb.. Pokud si chcete přečíst pouze novou vyhlášku, která upravuje starou vyhlášku 137/2004 Sb., najdete ji zde: Vyhláška 602/2006. Foto: Profimedia.cz

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena