Vaření.czMagazínMleté maso v nejlepší podobě: Recept na skotská vejce krok za krokem

Mleté maso v nejlepší podobě: Recept na skotská vejce krok za krokem

Mleté maso v nejlepší podobě: Recept na skotská vejce krok za krokem

Skotská vejce jsou vejce obalená v mletém mase, strouhance a následně smažená či pečená v troubě. Někdo je zná pod označením pštrosí vejce. Dnes si je připravíme krok za krokem.

37627×

Recept na skotská vejce 

1) Příprava surovin.

Na skotská vejce budeme potřebovat 6 vajec, 300 g mletého hovězího a 300 g mletého vepřového masa. Na obalení si připravíme 1 vejce, strouhanku a hladkou mouku. Potřeba bude také sůl, pepř a olej na smažení.


2) V hrnci přivedeme k varu osolenou vodu. Vložíme vejce a vaříme 6,5 minuty. 

Poté vejce přemístíme do studené vody, aby rychleji vychladla a žloutek zůstal lehce tekutý. Vychladlá vejce oloupeme. Musíme pracovat opatrně, jelikož vejce nejsou zcela uvařená.


3) Mezitím v míse promícháme hovězí a vepřové maso, které podle chuti osolíme a opepříme.4) Masovou směs rozdělíme na 6 kousků a postupně vejce obalujeme. 

Půjde nám to snáz, když si budeme průběžně namáčet ruce ve studené vodě a z každého kousku masové náplně nejdříve utvoříme placičku, do které vejce zabalíme.


5) Přichystáme si 3 misky či hluboké talíře a postupně je naplníme hladkou moukou, rozšlehaným vejcem a strouhankou.

Na obalení šesti skotských vajec by nám mělo postačit 1 vejce. Každou kouli postupně obalíme v mouce, vejci a strouhance.


6) V hlubší pánvi nebo kastrolku rozehřejeme dostatečné množství oleje a skotská vejce osmažíme dozlatova. Zabereme nám to zhruba 4 - 5 minut.

Smažená skotská vejce pokládáme na ubrousek, aby se odsál přebytečný tuk. Skotská vejce můžeme smažit i ve fritovacím hrnci nebo můžeme udělat dietnější verzi - upéci je v troubě.


7) Skotská vejce chutnají nejlépe čerstvě osmažená a teplá, dokud je žloutek tekutý. Ale lze je jíst i studená.

Skvěle se k nim hodí bramborová kaše, případně pečivo a lístky rukoly.


Skotská vejce a finanční náročnost

Za vejce a mleté maso zaplatíme 121 Kč. Za zbylé suroviny si započítáme zhruba 15 Kč. Šest skotských vajec tak připravíme za 136 Kč.

Vyzkoušejte také: 
Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena