Vepřové medailonky se zeleninou

Recept na vepřové medailonky se slaninou a pikantní zeleninou. Pokrm je vhodný i pro slavnostní příležitosti.


4.490x
45 min
11×

Postup přípravy

Vepřovou panenku očistíme, omyjeme, osušíme a nakrájíme na medailonky silné 2,5 - 3 cm. Velice zlehka naklepeme, z obou stran opepříme, ale zatím nesolíme. Tenké plátky prorostlé slaniny nakrájíme na dlouhé proužky, kterými ovineme obvod medailonků a připevníme párátkem.

Cuketu a papriku omyjeme, očistíme a nakrájíme na středně velké kostky. Jarní cibulku očistíme a celou nakrájíme na kolečka. Chilli papričku očistíme, zbavíme jadérek a jemně usekáme. Oloupaný česnek prolisujeme.

Medailonky prudce z obou stran opečeme na oleji, potom teplotu snížíme a ještě 2 - 3 minuty z každé strany propečeme. Maso zbavíme párátek, podle potřeby osolíme a uchováme na teple.

Do výpeku přilijeme olej, na kterém orestujeme chilli papriku, přidáme cuketu, červenou papriku, pepř a sůl. Teplotu zmírníme a opékáme ještě asi 5 minut. Správně připravená zelenina má být akorát na skus. Asi 1 minutu před dokončením vmícháme prolisovaný česnek a jarní cibulku.

Vepřové medailonky se slaninou rozdělíme na porce, obložíme teplou pikantní zeleninou a podáváme s opékaným bramborem nebo bylinkovou rýži.

Jak správně smažit řízky?

user-icon

autor Jarka-P


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Vepřové medailonky se zeleninou

Zpět na recept