Třešňový kompot

Klasický způsob zavařování sezonního ovoce - recept na domácí třešňový kompot.


4.58x
60 min

Ingredience

zálivka

600 gcukr
2 lvoda

náplň

2 kgtřešně

Postup přípravy

Třešně pečlivě umyjeme a necháme je odmočit ve studené vodě. Odmočené třešně necháme okapat a naplníme jimi připravené a dobře vypláchnuté zavařovací sklenice. Mezitím si připravíme nálev - voda + cukr. Vodu přivedeme k varu, vsypeme cukr a jakmile se rozpustí, odstavíme vodu z plotny a nálev necháme trochu vychladnout. Nálevem zalijeme připravené třešně ve sklenicích, sklenice pečlivě uzavřeme a sterilujeme po dobu 25 minut při teplotě 85 °C. Třešňový kompot podáváme podle potřeby a chuti.

Jak vyzrát na alergii? Čerstvé jahody povařte a připravte z nich jahodový kompot

Máte doma alergika na čerstvé jahody? Poradíme vám, jak mu je dopřát bez alergické reakce, a to díky receptu na výborný jahodový kompot.

Jak

Propadněte rychlému zavařování a připravte si zdravé marmelády a zavařeniny

V dnešní době je výroba vlastních domácích pochutin určených ke konzumaci čím dál oblíbenější. Pro své děti a koneckonců ani pro sebe nechceme kupovat ošizené marmelády a zavařeniny, které jsou plné "éček" a nikomu nechutnají. Ty kvalitnější výrobky bývají často předražené, a tak udělají velkou díru do peněženky. Zvlášť pokud jste zvyklí konzumovat tyto produkty několikrát do týdne. Domo-elektro a jejich zavařovací hrnce vykonají téměř veškerou práci za vás!

Propadněte

user-icon

autor Veronika

Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...

Poslat recept Třešňový kompot

Zpět na recept
Druh jídla
Přílohy
Národní kuchyně
Česká

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena