Sušené meruňky

Sušení meruněk je velmi snadné, připravíme si tak pochoutku se spoustou vitamínů, kterou budou milovat i děti.


5.01x

Postup přípravy

Meruňky dobře omyjeme, osušíme a vypeckujeme. Silně natlučené plody dáme stranou. Na sušení jsou vhodné opravdu zralé meruňky. Meruňky uložíme řeznou stranou nahoru na plech vyložený pečícím papírem a vložíme do trouby vyhřáté na 50 - 60 °C. Meruňky co 3 hodiny obracíme a kontrolujeme stav. Dáváme pozor, abychom meruňky nepřesušily, měly by zůstat na dotek malinko pružné. Celé sušení trvá cca 20 hodin, záleží na velikosti plodů. Pokud máme sušičku na ovoce, udělá práci za nás, je to ta jednodušší varianta. Nasušené ovoce uložíme na tác, přikryjeme papírem a necháme na suchém místě cca 10 dní stát. Poté zkontrolujeme, zda meruňky ještě nepouští šťávu, pokud ne, uložíme je do dóz či sáčků a uskladníme. V opačném případě meruňky ještě 1 - 2 hodiny v troubě dosušíme. Meruňky bychom měli uchovávat v suchém, temném a chladném prostředí. Poznámka: Meruňky sušením tmavnou a získávají nahnědlou barvu. Pokud bychom tomuto procesu chtěli trochu zabránit, namočíme rozříznuté meruňky na pár minut do citronové šťávy. Ale není to úplně nutné. Barva sušených meruněk není vůbec podstatná.

Vyzkoušejte recept na výborný meruňkový koláč s jogurtem

Sklízíme a zavařujeme meruňky

Je období prázdnin a to je čas, kdy zrají žluté, oranžové nebo načervenalé peckovice, které se řadí k nejzdravějšímu ovoci. Je čas dozrávání meruněk, které jsou známé již 4000 let a někdy se jim také říká "arménská jablka".

Sklízíme

user-icon

autor Michy

Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...

Poslat recept Sušené meruňky

Zpět na recept
Druh jídla
Chuťovky

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena