Palačinky s jablíčky

Recept na sladký dezert. Palačinky potřené povidly a naplněné podušenými jablíčky.


4.311x
60 min
1×

Postup přípravy

V hrnku dobře rozkvedláme mléko s vejci a špetkou soli. Za stálého míchání postupně přisypáváme mouku s troškou prášku do pečiva. Těsto naléváme naběračkou na vyhřátou a tukem vymaštěnou pánev a z obou stran osmažíme, takto postupujeme s každou palačinkou, dokud nemáme prázdnou nádobu s těstem. Palačinky uchováváme v teple.

Během smažení si připravíme také náplň. Jablíčka oloupeme, zbavíme jádřince a nakrájíme na čtvrtky a poté velmi tenké plátky. V hlubší pánvi rozehřejeme kousek másla a přihodíme jablíčka. Posypeme mletou skořicí, pokapeme medem a zalijeme sladkým bílým vínem. Za občasného promíchání necháme jablíčka doměkka podusit. Jablíčka jsou hotová zhruba za 15 minut, šťáva bude téměř vypařená.

Hotové palačinky jednu po druhé potřeme tenkou vrstvou povidel a pokryjeme jablíčky. Přeložíme napůl a znovu napůl, vzniknou nám naplněné palačinkové trojúhelníčky.

Palačinky s jablíčky můžeme před podáváním ještě pocukrovat, ale i tak jsou dost sladké. Podáváme jako dezert, ale klidně i jako hlavní chod.
user-icon

autor Michy


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Palačinky s jablíčky

Zpět na recept