Grilovaný hermelín

Jednoduchá pochoutka z grilu pro milovníky hermelínu. Kdo by neměl rád sýr připravený právě takto. Recept je vhodný i pro úplné začátečníky, kteří s vařením a grilováním nemají žádné zkušenosti.


4.236x
20 min
4×

Ingredience

125 mlolej
4 ksHermelín
2 lžícegrilovací koření
0.5 lžičkymletá sladká paprika

Postup přípravy

I když jistě vůně a chuť šťavnatého masa při grilování nemá konkurenci, svou oblibu si čím dál tím více získává také grilovaná zelenina nebo sýry. Třeba velmi oblíbený hermelín, který nejspíš na grilu nemá mezi sýry konkurenci. V následujícím receptu se dozvíte, jak jednoduše upravit právě hermelín. V receptu použijeme již namíchanou směs grilovacího koření, ale pokud máme k dispozici čerstvé bylinky a koření třeba z dovolené, určitě se není třeba bát namíchat si i svou kořenící směs, hermelín získá na chuti ještě více.  

A pojďme již na samotný recept. V oleji rozmícháme grilovací koření s mletou paprikou a hermelíny v této směsi obalíme.

Pak sýry opatrně, avšak důkladně zabalíme do pevného alobalu a utěsníme. Z každé strany hermelíny grilujeme zhruba 8 minut, Hermelín bude na povrchu krásně zlatavý a uvnitř tak akorát rozteklý.  

Grilovaný hermelín servírujeme s čerstvou zeleninou a vařeným bramborem. Ale skvěle bude chutnat i s grilovanou zeleninou či salátkem. Můžeme doplnit o brusinky či oblíbené domácí dipy. Chuti se meze nekladou.

Pokud máte své oblíbené tipy na přípravu hermelínu na grilu, neváhejte se o ně s námi podělit v komentářích pod receptem. 

Speciál o grilování: Protože Češi grilování milují!

Grilování a opékání špekáčků na ohni k létu nepochybně patří. Opravdu pravidelně griluje až 90 % Čechů a lidé si jídlo na grilu připraví jednou za čtrnáct dní, Češi tak patří ke světové špičce v grilování. Gril zkrátka patří téměř k povinné výbavě každé domácnosti a Češi se hojně účastní i grilovacích kurzů.

Speciál o grilování

Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...

Poslat recept Grilovaný hermelín

Zpět na recept
Druh jídla
Hlavní chody
Národní kuchyně
Recepty z české kuchyně

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena