České tiramisu pro děti

Recept na tiramisu na bázi pomazánkového másla, bez kávy, bez rumu a s menším množstvím cukru.


4.69x
30 min

Postup přípravy

Pomazánkové máslo bez příchuti rozšleháme se šlehačkou v hustý krém, tak pět minut ruční práce. Cukru přidáme asi 4 polévkové lžíce a v rámci uvolnění horní části těla můžeme nechápavě kývat hlavou nad leckde uváděnými dvěma hrnky cukru.

Do dortové formy pak klademe piškoty dětské či cukrářské - dlouhé namáčené v misce studeného sladkého kakaa. Spodní vrstvu rozumně namočených piškotů, neměly by se rozpadat, pokládáme velmi těsně k sobě. U dlouhých piškot je vhodné vyplňovat i mezery.

Stěrkou naneseme a pečlivě vetřeme první vrstvu krému. Znovu rozložíme vrstvu piškotů a znovu naneseme krém. Podle chuti či nálady lze přidat i na plátky nakrájené banány. Vrchní vrstvu krému uhladíme a formu zakryjeme, ať nám dort nenačichne bramboráky ze včerejška a strčíme alespoň přes noc do lednice.

České tiramisu pro děti před podáváním posypeme holandským hořkým kakaem přes sítko, tedy jemně bez hrudek. Pokud je to narozeninový dort, můžeme vystřihnout číslici a zakrýt místo před kakaem, kde pak po opatrném sejmutí bude bílé číslo. Vychlazený dort udrží i svíčky.
user-icon

autor opičák


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept České tiramisu pro děti

Zpět na recept