Silvestrovská oslava

Silvestrovská oslava

Silvestrovské oslavy jsou zatěžkávací zkouškou pro náš organismus. Co takhle oslavit příchod nového roku zdravějším způsobem?

14711×

Silvestrovské oslavy zdraví neslaví

Chlebíčky, jednohubky, klobásky, sladké limonády, kalorické dorty a přemíra alkoholu, to je typické složení jídelního stolu poslední den v roce. Těžký žaludek a motající se hlava jsou pak jen neblahým důsledkem našeho holdování. Do nového roku ale můžeme vkročit také usměvaví a svěží. Je to jen na nás!

Pozor na alkohol

Silvestr a šampaňské k sobě prostě patří. Neznamená to ale, že musíte vypít celou láhev! Kocovině se obloukem vyhnete svým chytrým přístupem. Například bílé víno můžete míchat s minerálkou - vinný střik vám rozhodně tolik neublíží. Nikdy nepijte alkohol bez doprovodu jiného, nealkoholického nápoje a už vůbec ne nalačno. Vyvarujte se také kávě, která způsobuje dehydrataci organismu a alkohol v krvi ještě více rozproudí. Pokud neodoláte tvrdému alkoholu, stanovte si limit - například dva panáky za celý večer. Alkohol prokládejte jídlem, ne však těžkým, kalorickým.

Buďte chytří hostitelé

Jste hostitelem na silvestrovské oslavě? Výborně! Kromě klobásek, kalorických pomazánek a cukroví na stůl přichystejte také zdravější občerstvení. Ovocné jednohubky, dietní chlebíčky, sýrové mísy. Vy buďte ta chytřejší a konzumujte zdravější část švédského stolu. Můžete také připravit tématicky zaměřenou oslavu - například letní párty s míchanými koktejly, ovocem a zmrzlinou. Budete originální a na druhý den se probudíte svěží!

Jste-li naopak na silvestrovské oslavě hostem, nezbývá vám než se hlídat. Tušíte, že hostina bude plná kalorických pastí a že vaše vůle není příliš silná? Před příchodem na párty se dobře najezte! Lépe pak budete nedietním hříchům odolávat.

Jak na kocovinu

Pokud to přece jen přeženete a ráno se probudíte s kocovinou, pijte hodně vody bez bublinek, dopujte se vitamíny a procházejte se na čerstvém vzduchu. Pomáhají také bylinné čaje, silné vývary a studená sprcha. A v případě těžké kocoviny raději zůstaňte v posteli.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena