Vaření.czMagazínPovzbuzovače zdraví a imunity: Nadopujte se zavčasu vitamíny

Povzbuzovače zdraví a imunity: Nadopujte se zavčasu vitamíny

Povzbuzovače zdraví a imunity: Nadopujte se zavčasu vitamíny

Jsou pro vás podzimní a zimní měsíce obdobím nachlazení, častých chřipek a zánětů dýchacích cest? Užíváte často léky, ale téměř bez žádného efektu? Příčinou může být oslabený imunitní systém, který nepracuje, jak je v tomto období potřeba. Jakými způsoby můžeme náš imunitní systém posílit? Sáhněte nejen po zdravější stravě, ale také po bylinkách a domácích sirupech.

85554×

Zdravé vaření nakopne naši imunitu 

Zdravé obědy – jezte chutně a zdravěji, začněte hned!

Jídlo je třeba přestat vnímat jen jako palivo, je nutné si uvědomit, že složení stravy, kterou dlouhodobě přijímáme, má pro naše zdraví zcela zásadní význam. Jídlo obsahuje vitamíny, minerální a biologicky aktivní látky, které v našem těle plní celou řadu úkolů a jsou součástí důležitých procesů. Jak začít jíst opravdu plnohodnotně a zdravě?

Zdravé

Podpořte imunitu: 6 skvělých receptů z kysaného zelí

Kysané zelí je vitamínovou bombou a neodmyslitelnou součástí podzimního a zimního jídelníčku. Je zdravé, levné a dá se kombinovat na stovky způsobů. Dnes se zaměříme na tradiční recepty.

Podpořte

Zdravé přílohy - jak si na nich pochutnat?

Možná jste si s příchodem nového roku také dali pár předsevzetí. Pokud mezi nimi bylo shodit pár kilogramů a začít zdravěji jíst, s lehčími a vitamíny nabitými přílohami to půjde snáz.

Zdravé

Síla česneku: Užijte ho v receptech a posilujte svou obranyschopnost

Oddalovač stárnutí, dezinfekční prostředek a přírodní antibiotikum, které je původem z Asie, působí v čerstvé podobě velmi účinně. Už Pythagoras nazval česnek králem koření.

Síla

Bylinky, sirupy a jiné zázraky přírody podporující naši obranyschopnost

Posilte si imunitu díky rakytníku

Období chřipek a nachlazení nám s nižšími teplotami a nevlídným počasím nám pomalu, ale jistě, klepe na dveře. V našem videu Vám poradíme, jak si posílit imunitu, díky rakytníku. Vyzkoušejte sami.

Posilte

Vyzkoušené a vděčné recepty se zázvorem: Nachlazení bude bez šance!

Zázvor je v této roční době nepostradatelnou součástí zdravého jídelníčku a dávno neplatí, že se z něj dá uvařit pouze vitamíny nabitý čaj. Pojďme se kromě zázvorové medicíny v podobě nápojů podívat i na jiné pokrmy, ve kterých zázvor perfektně užijeme.

Vyzkoušené

Podzimní čaje pro zahřátí a silnější imunitu: Sáhněte po zázvoru, černé jeřabině i borůvkách

Konec babího léta na sebe nenechá dlouho čekat. Čekají nás dny chladnější a naše tělo uvítá, když si pravidelně dopřejeme hřejivý čaj. Co takhle místo pytlíku z krabičky sáhnout po čerstvých či sušených bylinkách, zázvoru a ovoci? Jde to i zdravěji a my jsme si pro vás připravili tipy na čaje z domácích surovin ve vybraných receptech.

Podzimní

Nejlepší recepty na domácí pečené čaje

Jak se vlastně domácí pečený čaj vyrábí, připravuje a jaké existují druhy? Přinášíme vám 6 báječných receptů, ve kterých je základem čerstvé či mražené ovoce a voňavé koření.

Nejlepší

Domácí sirupy z dostupných surovin: Výroba je víc než snadná

Jak takový domácí sirup připravit? Existují dva způsoby - za tepla či za studena. Sirup vyrobený vařením nebude mít tolik vitamínů a chuti jako sirup připravený bez zahřívání, ale na druhou stranu si můžete být jisti, že vysoké teploty zničí nežádoucí mikroorganismy a sirup déle vydrží. A zužitkovat lze vše, co příroda během sezóny z bylinek, ovoce a dokonce i zeleniny nabízí. Pojďme se společně podívat na pár prověřených receptů.

Domácí

Máte rádi sladké? Zamlsejte si zdravě!

Zdravé pečení – proč se ho nebát a jak začít?

 Máte rádi sladké, ale už nějakou dobu je to na vás vidět, a to je to, co vás trápí? Začněte péct jinak a zdravěji, není to nic obtížného. 

Zdravé

Recept na zdravé marokánky krok za krokem

Také zbožňujete kombinaci čokolády a ovoce? Pokud ano, vyzkoušejte náš oblíbený recept na zdravé marokánky. Toto cukroví si zamilujete nejen vy, jásat budou i vaše chuťové pohárky.

Recept

Zamlsejte si zdravěji: Cizrnové brownies krok za krokem

Pojďte si zkusit upéct zdravější verzi brownies, která je díky cizině nabitá bílkovinami. Krok za krokem to s námi hravě zvládnete.

Zamlsejte

Úvodní foto: Shutterstock.com 

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena