Vaření.czMagazínNarodili jste se ve znamení Kozoroha? Několik tipů a receptů do vašeho jídelníčku

Narodili jste se ve znamení Kozoroha? Několik tipů a receptů do vašeho jídelníčku

Narodili jste se ve znamení Kozoroha? Několik tipů a receptů do vašeho jídelníčku

Pro Kozorohy je stěžejní hlídaní dostatku minerálů, hlavně vápníku. Koukněte se, které potraviny vám s tím pomohou.

4661×

Pro Kozorohy je velice důleižité dbát na dostatek vápníku, díky kterému předejdou onemocněním kostí, například osteoporóze. Proto by měli do svých jídelníčků zařadit hlavně mléčné výrobky, hlavně sýry. Propěšné jsou i ořechy, quinoa, jáhly, jablka nebo artyčoky. Na vápník je bohatá také listová zelenina, vedle špenátu tělu prospívá i kapusta. Velké množství ho v sobě má rebarbora, která zárověň obsahuje prebiotickou vlákninu podporující tvorbu zdravých střevních bakterií. Trávicímu traktu rovněž prospívá ananas a fíky. Zkuste je v osvědčené kombinaci s kozím sýrem nebo camembertem.

Pokud vás trápí problémy se zády, jezte více banánů, které prospívají svalstvu. Jsou bohaté na hořčík, a tak vám pomohou předejít i bolestivým křečím. Samozřejmostí by měla být sposusta čerstvé zeleniny a dodržování pitného režimu. Pokud máte možnost do jídla přidat čerstvé bylinky, rozhodně to udělejte. Obyčejné vařené brambory vylepšete trochou petržele, do míchaných vajíček přihoďte pažitku.

Ptáme se odborníků: Pitný režim v létě se nevyplácí zanedbávat

Dostatečný pitný režim je základem pro zdravě fungující organismus. Které tekutiny si dopřávat nejčastěji? Kolik litrů denně je málo? A kolik už je moc?

Ptáme

 

Slaninová krůtí prsa s medovým banánem

(doba přípravy 35 min)

Slaninová

 

Zapékaná rebarbora s drobenkou
(doba přípravy 1 hod )

Středomořské špagety
(doba přípravy 45 min )

Růžičková kapusta zpestří zimní jídelníček

Nutričně hodnotná, přitom dietetická zelenina, která díky obsahu tiaminu a kyseliny listové vhodně nastartuje tělo k činnosti. Ideální pokrm, pokud trpíte poruchami soustředění a nevíte si rady s únavou.

Růžičková


Úvodní foto: Istock.com

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena