Vaření.czMagazínNákup mrazničky

Nákup mrazničky

Nákup mrazničky

Domácnosti bez mrazniček si dnes snad ani neumíme představit. Vlastníme mrazničky menší či větší s ohledem na potřebu a množství zmrazených potravin.

9912×

Ještě předtím, než si půjdeme koupit novou mrazničku, měli bychom si ujasnit několik věcí, abychom vybrali ten správný typ. Jde přece o investici na více let. Musíme proto vědět, co a v jakém množství se nám vyplatí mrazit a podle toho určíme velikost prostoru, měli bychom pak také rozhodnout, kam přístroj umístíme, aby zapadal do ostatního vybavení (například do kuchyně). Na paměti musíme mít také to, že mraznička by neměla být v blízkosti topení, plynového sporáku nebo jiného tepelného zdroje.

Zásuvky nebo pult?

Náš trh nabízí v současné době dostatečně velký výběr různých druhů těchto domácích spotřebičů. Samostatná zásuvková nebo pultová mraznička má význam pro toho, kdo jednak již vlastní chladničku, ale také proto, že má dostatek místa. Zásuvky mají tu výhodu, že v nich jsou potraviny přehledně uloženy. Pultové mrazničky vynikají tím, že se do nich vejde velké množství mražených potravin, ale chceme-li se dostat třeba ke kuřeti uloženému zcela vespod, musíme zpravidla vyndat naplněné a těžké horní košíky a výše uložené potraviny. Ne vždy se nám pak v danou chvíli podaří vrátit nepotřebné potraviny zpět tak, jak byly.

Kombinovaný spotřebič

Velmi výhodný je spotřebič kombinovaný - častěji používaná chladnička je umístěna výše (abychom se nemuseli zbytečně ohýbat) a zásuvková mraznička je umístěna v dolní části spotřebiče. Je to tak správné, protože těžší šuplíky s mrazenými potravinami snadněji vyrovnáme. I mezi kombinovanými spotřebiči je možné si vybrat ze široké nabídky, a to podle velikostí prostor obou částí. Záleží pak jen na nás, který z nich má být větší - zda prosto chladničky nebo právě mrazničky. Dnešní moderní typy těchto kombinací mají dokonce dva motory. To znamená, že můžeme před odjezdem na delší dovolenou chladničku vypnout a mrazničku necháme dále v provozu.

Používání mrazniček

I když se nám vnitřek nové mrazničky bude určitě zdát zpočátku velký, brzy zjistíme, že se tam toho nevejde tolik, kolik bychom potřebovali. Proto je nutné využít každý kousek místa a uložené potraviny pečlivě srovnat. Tím také získáme přehled o uložených potravinách. A co bychom měli vědět při samotném používání mrazniček?

  • Do horní části ukládáme potraviny s kratší dobou skladování. Pro orientaci je doba a uložení jednotlivých druhů potravin vyobrazena na dvířkách mrazniček.
  • Pokud vyndáváme cokoliv z mrazničky, nenecháváme zbytečně dlouho dvířka otevřená. Šetříme tím elektrickou energii.
  • Před čištěním vnitřních částí nesmíme zapomenout spotřebič odpojit ze zásuvky.
  • Jestliže po uzavření mrazničky nejdou ihned otevřít dveře, počkáme chvilku, než se vyrovná podtlak, který uvnitř vznikl.

Nákup s radou odborníka

Před každým konečným rozhodnutím je vhodné poradit se s odborným prodavačem, který je v obchodech k dispozici a rád s výběrem pomůže.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena