Impregnace kuchyňských povrchů

Impregnace kuchyňských povrchů

Díky správné impregnaci a použití čistících prostředků na míru, vydrží moderně vybavená kuchyň dlouho jako nová. Ať už v použitých materiálech převažuje nerez, plast nebo dřevo.

2934×

Nerezové povrchy v kuchyni

Nerez, moderní materiál, který vypadá v nejen v kuchyni velmi efektně. Ti odvážnější nerezovými povrchy doplní kromě koupelny také obývací pokoj či ložnici. Údržba nerezu není vůbec snadná, jde na něm vidět každý škrábanec, otisky prstů a i čištění nám dá mnohem víc zabrat než kterýkoliv jiný materiál.

Na méně namáhané povrchy (kuchyňské doplňky, dekorace, svítidla apod.) si pořídíme univerzální čistící pěnu na nerez, ta čistí a zároveň impregnuje. Nanáší se přímo na nerezový povrch, nechá se pár minut působit a pak se setře hadříkem z mikrovlákna. Po impregnaci stačí povrch jednou za čas otřít prachovkou.

Více zatěžované povrchy (třeba nerezové lednice) nejdříve odmastíme běžným čistícím prostředkem. Na otisky a velmi znečištěné odsavače par použijeme cídič kovů. Ten naneseme na kousek hadříku a místo po místě přejíždíme, až je povrch zcela hladký. Suchou mikrovláknovou utěrkou doleštíme a až poté nanášíme prostředek k impregnaci.

Impregnace na silikonové bází

Prostředky se silikonem nesmí přijít do styku s jídlem. Proto je používáme na dvířka lednice, myčky, mikrovlnné trouby a jiné. Vynecháme místa, kam potraviny běžně pokládáme, krájíme apod.

Impregnace na olejové bázi

Pracovní desky, dřezy, police na odkládání potravin čistíme pouze prostředky na olejové bázi. Pokud čistíme povrchy pravidelně, opět nám bude stačit pěna s čistícími, leštícími i impregnačními účinky.

Impregnujeme plastové povrchy

Na plastové povrchy nám postačí kvalitní mikrovláknová utěrka (80% polyester, 20% polyamid) a alkoholový čistič, na hodně zasažené povrchny opět použijeme cídič kovů. I plastové povrchy můžeme proti prachu chránit impregnací, tady nám postačí prostředek ve spreji. Na plast vynecháme jakýkoliv prostředek na bázi tekutého písku, poškrábali bychom jej a nadobro zničili.

Dřevěné povrchy v kuchyni stále oblíbené

Dřevené plochy se nejdříve očistí, vždy postupujeme směrem po létech, abychom dostali prach a špínu i ze spár. Můžeme použít i alkoholové prostředky, které nadávkujeme na hadřík, přetřeme, necháme zaschnout a pak impregnujeme. Na dřevo se hodí přípravky se včelím voskem, k nanášení použijeme flanelovou utěrku. Na dřevěné plochy není vhodná olejová impregnace.

Foto: Pixmac.cz

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena