Vaření.czMagazínHubneme tak, jak nám vyhovuje

Hubneme tak, jak nám vyhovuje

Hubneme tak, jak nám vyhovuje

Hubnutí je složitý proces trvající i několik měsíců. Je závislý nejen na pevné vůli člověka, který ji drží, ale také na jeho povaze. Jelikož každý z nás je jiný, také držet dietu nemůžeme jediným způsobem.

5244×

Osvědčené způsoby hubnutí

Každý z nás má svůj cíl, přání či touhu. Zda dosáhne požadované touhy a výsledku, záleží jen na jeho vlastní povaze. Pokud se snažíme zhubnout, potřebujeme k tomu nějaký vzor, motivaci či nějaký jiný způsob, který nás přiměje k tomu, abychom se drželi daných pravidel a dosáhli svého cíle. Někomu více vyhovuje hubnout veřejně před celým národem, třeba prostřednictvím televizních pořadů, někomu se hubne lépe po ujasnění vlastní představy o vzoru člověka, ze kterého si bude brát příklad. Jiný se nerad do tohoto úkolu pouští sám, tak ke své dietě vyhledává vhodného partnera, se kterým se bude vzájemně podporovat, motivovat a sdělovat si své úspěchy či neúspěchy. Motivací pro úspěšné hubnutí bývá často vysněná postava, zvednuté sebevědomí, lepší zdravotní stav a kondice, ale také lepší pocit ze svého nového života.

Hubnout lze i veřejně

Hitem mezi hubnoucími způsoby je hubnutí na veřejnosti. Sledovat můžeme příběhy žen, dívek i mužů prostřednictvím televizních pořadů nebo na internetu. Lidé, kteří se rozhodli pro tento způsob redukce hmotnosti a zdravějšího životního stylu, se většinou svěřují do rukou odborníků. Ti jim udělají základní zdravotní vyšetření, které jim prozradí riziko počátečních nemocí, obsah tuku v těle, vypočítají ideální váhu a připraví jim dietní plán i fyzické aktivity na míru. Takový způsob hubnutí je vůbec nejideálnější. A pokud není pro vás hubnutí na obrazovce příjemné, můžete samozřejmě tyto odborníky kontaktovat soukromě a televizní obrazovky zcela obejít. Ovšem pokud jste se rozhodli pro tento způsob hubnutí, počítejte s tím, že sice budete redukovat vaší hmotnost tím nejlepším způsobem, ovšem budete si takové specialisty muset zaplatit. Týdenní jídelníček se může pohybovat až okolo 10 tisíc za týden, což si opravdu každý dovolit nemůže. Ovšem na druhou stranu to má ohromné výhody pro ty, kteří nemají jasno v počítání kalorií, vaření či nákupu správných potravin. A další výhodou tohoto hubnutí je bezvadný účinek, stoprocentní úspěch.

Dieta s kamarádkou

Mnohým z nás se hubne lépe, pokud máme někoho "do party", protože mít spřízněnou duši, vrbu a motivaci v jednom to je pro splnění cílů a pro dodržení daných pravidel jedna z nejlepších kombinací. Taková skvělá kamarádka, která s vámi bude pravidelně chodit cvičit, bude vás motivovat svými výsledky a uklidňovat, pokud hubnutí půjde pomalu, vás bude také hodně držet nad vodou a psychicky podporovat nejvíce ze všech z vašeho okolí, jelikož na tom bude stejně jako vy.

Vzor pro hubnutí

Za vzor nám v okamžiku, kdy plánujeme změny se svou postavou, mohou být slavní specialisté na zdravý životní styl, cvičitelé a jiné slavné osoby, o kterých je známo, že se zabývají správnými stravovacími návyky.

Co je nejdůležitější při hubnutí

Nejdůležitější ze všeho je pevná vůle, vysněný cíl, od kterého se neustoupí ani o kousek, tolerance a podpora okolí, sport a dobrá nálada.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena