Vejce uvaříme natvrdo a necháme vychladnout. Studená a oloupaná vejce nakrájíme na plátky. Rajčata omyjeme a nakrájíme na kostky. Cibuli oloupeme a nakrájíme na kolečka. Majonézu smícháme se zakysanou smetanou a ochutíme pepřem a solí. Nálev: Do hrnce s vodou vložíme bobkový list, nové koření, celý černý pepř, okyselíme octem, přisladíme cukrem a osolíme. Přivedeme k varu a povaříme asi 5 minut. Potom do hrnce vložíme nakrájenou cibuli, necháme přejít varem a ihned slijeme. Cibuli necháme okapat a vychladit. V míse lehce promícháme cibuli, rajčata a vajíčka s majonézovou zálivkou. Podle potřeby dochutíme solí a pepřem. Vajíčkový salát s rajčaty a cibulí rozdělíme do misek, ozdobíme vejcem a zelenou petrželkou. Vajíčkový salát podáváme s toastem nebo tmavým pečivem.
Jak použít zbylá vejce? Zkuste vajíčkovou pomazánku podle našeho receptu
Vejce k velikonočním svátkům neodmyslitelně patří. Dnes si připravíme výbornou pomazánku z přebytků vajec, kterou podáváme na čerstvém pečivu.
Vařte levně a ze zbytků - ulevíte peněžence i planetě, navíc si skvěle pochutnáte
Ceny potravin raketově rostou a možná si také často říkáte, kde by se ještě dalo ušetřit. Základem je jídlo nevyhazovat a veškeré "zbytky" umět šikovně zužitkovat. Vařená vejce, zbytky pečeného kuřete či bramborové kaše, ale i navíc uvařených špaget či rýže, to vše může posloužit k přípravě výborných pokrmů. Pojďme na to!
Autor:Jarka Petrová
Centrum.cz|Atlas.cz Economia 1999 - 2025. Všechna práva vyhrazena