Pstruh na houbách

Recept na pstruha dušeného na houbách, sójové omáčce a cibuli. Opravdová lahoda pro ty, kteří milují ryby a sušené houby.


3.1121x
25 min
1×

Postup přípravy

Pstruhy důkladně omyjeme pod studenou vodou a osušíme je. Pak do nich vetřeme trochu soli, sójovou omáčku a zevnitř i zvenčí je okořeníme grilovacím kořením. Pstruhy necháme uležet. Zatím si v hmoždíři roztlučeme sušené houby na hrubší prášek a pstruhy jimi okořeníme. Cibuli oloupeme a nakrájíme na půl kolečka. V remosce nebo pánvi odpovídající velikosti si rozehřejeme olej. Vložíme pstruhy a z obou stran je zprudka osmažíme. Pak je posypeme zbytkem sušených hub, worcesterem, houbovou sójovou omáčkou, vínem a pstruhy v omáčce "vykoupeme". Pak vsypeme cibuli, pánev či remosku přikryjeme a pstruhy dusíme 5 minut z jedné strany asi 3 - 5 minut z druhé strany. Záleží na velikosti pstruhů. Pstruhy na houbách podáváme s brambory nebo hranolky a zdobíme je omáčkou s cibulí. Pstruhy ihned podáváme. Pstruhy na talíři můžeme zjemnit oříškem másla.
Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...

Poslat recept Pstruh na houbách

Zpět na recept
Druh jídla
Hlavní chody
Národní kuchyně
Recepty z české kuchyně

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena