Nakládaný hermelín

Klasická hospodská pochutina, nejlepší k pivu. Rozhodně nepatří ke zdravé kuchyni, ale co bychom neudělali pro své drahé polovičky.


3.1252x
15 min

Postup přípravy

Hermelíny podélně rozkrojíme a vydlabeme, co nejvíce to jde. Dáváme ale pozor, abychom neporušili jemný plísňový obal. Cibule a česnek oloupeme a cibuli nakrájíme na kolečka.

Vydlabaný vnitřek sýra v misce smícháme s pálivou paprikou, případně ještě chilli kořením. Klidně můžeme vytvořit ostřejší směs, protože po dobu uležení v ledničce ostrá chuť trošku zanikne. Koření do sýra pouze vmíchejte, protože pokud byste ho uhnětli do kompaktní pasty, tak hermelín pořádně neprozraje. Směs vložíme zpět do plísňového vnějšku hermelínu.

Mezi dvě poloviny sýra vložíme vždy plátek cibule a trošku česneku (s tím opravdu šetříme). Poloviny sýra přiklopíme k sobě a spíchneme dvěma párátky, aby se nerozpadl.

Do velké sklenice položíme vždy sýr, poté několik lístků bobkového listu a zasypeme troškou nového koření, které můžeme nahradit celým pepřem. Takto vyskládáme všechny sýry do několika pater a zalijeme olejem.

Vložíme do chladné místnosti minimálně na pět dní, optimální doba je ta 14-21 dnů. Podáváme s nakládanými feferonkami, chlebem a hlavně pivem.
Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...

Poslat recept Nakládaný hermelín

Zpět na recept
Druh jídla
Chuťovky
Národní kuchyně
Recepty z české kuchyně
K příležitosti
Silvestrovské recepty

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena