Mimosa

Drink z šumivého vína a pomerančového džusu. Je to velmi jednoduchý míchaný nápoj, který připravujeme ve vysoké sklenici na šumivé víno.


4.37x
10 min

Postup přípravy

Recept je rychlý a zabere sotva pár minut. Stejně jako následná konzumace oblíbeného drinku. Nejprve dáme do sklenice šumivé víno, přilijeme pomerančový džus (nebo šťávu z pomeranče). Jedním pohybem promícháme dlouhou barovou lžičkou. Mimosa drink pak zdobíme polovinou plátku pomeranče, který zavěsíme na okraj sklenky.

Tento americký koktejlový nápoj Mimosa je oblíbeným ranním drinkem na kocovinu. Po prohýřené noci není snad lepšího vyprošťováku. A původ názvu? Ten je velmi prostý, žlutavá barva připomínající akácii stříbrnou, rostlina, která kvete žlutě a v angličtině se táto květina přezdívá mimosa. 

Foto: Shutterstock.com

Recept na obrácený pomerančový koláč krok za krokem

Upečte si společně s námi vláčný koláč plný pomerančové chuti. Pokud nemáte možnost koupit mandlovou mouku, můžete si ji lehce připravit doma. Stačí mandle na jemno namlít. Koláč je navíc bezlepkový.

Recept na pomerančový koláč

user-icon

autor spider-rio

Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...

Poslat recept Mimosa

Zpět na recept
Druh jídla
Nápoje
Národní kuchyně
Ostatní
K příležitosti
Silvestrovské recepty

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena