Jemné palačinky s jahodami

Praktický recept na oblíbený sladký dezert s jahodami ve zdravější variantě.


3.115x

Postup přípravy

Ve větší míse smícháme všechny suché ingredience (rýžovou mouku Nutrifree, jáhlovou mouku, vanilkový extrakt, špetku soli a xanthanovou gumu) dohromady a promícháme. Pokud nemáme xanthanovou gumu, která působí jako pojivo, klidně vynecháme a do těsta už také nepřidáváme 80 ml vody. Ta je tam právě kvůli xanthanové gumě, která zvýší pojivost těsta a je potřeba ho trošku naředit. K suchým ingrediencím přidáme vejce, kokosové mléko, osladíme ho rýžovým sirupem a na rozpálené pánvi uděláme malý testovací vzorek. Pokud máme těsto dostatečně dochucené, doděláme všechny palačinky. Jemné palačinky můžeme podávat prakticky s čímkoli, co máme doma k dispozici, od marmelády po domácí lískovooříškový krém a dozdobíme jahodami. Zdroj: www.nutrifree.cz


Zobrazit přes 110 dalších receptů pro palačinky!


Palačinky na 5 způsobů: Plněné tvarohem, jablíčky i klasické s marmeládou


Znáte lepší sladkou snídani, než právě připravené palačinky? Máte je rádi s marmeládou, čokoládou, tvarohem či plněné ovocem? Tyto recepty na palačinky jsou jednoduché, rychlé a prověřené, zkusit můžete i zdravější variantu a do těsta přidat ovesné vločky. Jen se po nich zapráší!


Palačinky


Palačinky na všechny způsoby: Které milujete vy?


Tenké palačinkové těsto můžeme naplnit a srolovat, seskládat do trojúhelníku, ale i do podoby psaníčka. Palačinky vždy chutnají báječně - se slanou i sladkou náplní.


Palačinky


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Jemné palačinky s jahodami

Zpět na recept