Jarní kvítky

Roztomilé cupcakes v podobě malé kytičky. Recept na netradiční sladké sváteční pohoštění.


5.06x

Postup přípravy

Předehřejme si troubu na 180 °C. Připravíme si papírové košíky, případně plech na muffiny, který vyložíme papírovými košíčky. Vždy je lepší zvolit kombinaci košíčků a plechu – pojistíme si tím správný tvar cupcaků.

Nejdříve smícháme prosátou mouku s kypřícím práškem na pečení. V další míse vyšleháme rostlinný tuk Hera máslová příchuť s cukrem do hladké pěny a postupně přidáme všechna vejce, jedno po druhém. Poté přidáme mouku a vše vyšleháme do hladkého těsta. Nakonec do těsta vmícháme mandlové lupínky. Košíčky plníme lžící do 2/3 jejich obsahu.

Cupcakes pečeme cca 20 minut. Zda jsou cupcakes upečené, zjistíme pomocí špejle – pokud se po zapíchnutí těsto na špejli nelepí, jsou upečené. Po vytažení z trouby necháme vychladnout.

Ve vodní lázni si rozpustíme bílou čokoládu. V dalším míse si vyšleháme rostlinný tuk Hera máslová příchuť s cukrem moučka a mandlovým extraktem. Nakonec do hmoty přidáme rozpuštěnou bílou čokoládu a vše pečlivě promícháme.

Tímto krémem potřeme povrch cupcakes. Můžeme k tomu použít lžíci, případně cukrářskou zdobičku. Krém nám ale nesmí zatuhnout, protože do něj vlepíme mandlové lupínky a lentilky tak, aby připomínaly květy. Je dobré natírat cupcakes krémem jeden po druhém a hned je zdobit.

Jarní kvítky servírujeme jako nepřehlédnutelný zákusek na sváteční stůl.

Zdroj: Pecenijeradost.cz
user-icon

autor HERA


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Jarní kvítky

Zpět na recept