Houbový Kuba podle Letošáka

Jednoduchý recept na vydatné jídlo pro více osob, které je dobré, nenáročné na servírování a lze připravit předem. Děláno od oka a velice se povedlo.


3.45x
60 min

Postup přípravy

Den předem všechny kroupy vysypeme do hrnce s vodou a necháme den odmočit. Všechny houby vysypeme do druhého hrnce s vodou a necháme také den odmočit. Druhý den do hrnce s vodou a kroupami přidáme kostku masoxu a vaříme, až se dají kroupy jíst (cca 2 hodiny).

Cibuli nakrájíme na kostičky, slaninu na kostičky a případné zbytky salámů, které najdeme doma, přidáme na pánev a lehce osmažíme. Houby slijeme, trochu nakrájíme (jsou-li větší), přidáme do pánve a trochu osmažíme.

Uvařené kroupy dáme do dostatečně velké nádoby a přidáme obsah pánve. Dále přidáme všechen rozmačkaný česnek a koření podle chuti (sůl, pepř, majoránka). Všechno pořádně promícháme. Jde-li to špatně, kroupy jsou slepené, přidáme tam trochu piva, pak to jde lépe míchat.

Je-li vše dostatečně rozmíchané, přesuneme směs do pekáče a pečeme při cca 180 °C. Houbového kubu pečeme v zakrytém pekáči asi 1 hodinu, poté odkryjeme horní díl a pečeme ještě cca 30 minut.

Houbového Kubu podáváme jako teplý hlavní chod s bílým zelím a vychlazeným pivem.


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Houbový Kuba podle Letošáka

Zpět na recept