Domácí linecké cukroví

Mouku prosejeme, přidáme tuk, cukr a žloutky a vypracujeme tuhé těsto. Necháme chvíli odpočinout v lednici a poté rozválíme na tenký plát. Vykrajujeme kolečka, oválky a další tvary nebo vánoční motivy. Opatrně pokládáme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme v troubě do růžova. Po upečení necháme vychladnout, plníme marmeládou a slepujeme k sobě, nakonec obalíme v moučkovém cukru a uložíme do krabice na suché a chladné místo.


0.00x
60 min

Postup přípravy

Mouku prosejeme, přidáme tuk, cukr a žloutky a vypracujeme tuhé těsto.

Necháme chvíli odpočinout v lednici a poté rozválíme na tenký plát.

Vykrajujeme kolečka, oválky a další tvary nebo vánoční motivy.

Opatrně pokládáme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme v troubě do růžova. Po upečení necháme vychladnout, plníme marmeládou a slepujeme k sobě, nakonec obalíme v moučkovém cukru a uložíme do krabice na suché a chladné místo.

BLOG ibezcukrutojde: Skvělé bezvaječné linecké cukroví

Mám velkou radost, že se s Vámi mohu podělit o svůj první recept. Linecké cukroví bylo od malička moje asi nejoblíbenější vánoční cukroví. Tedy hned po vanilkových rohlíčcích. Jenže, když jsem před lety onemocněla a musela odstranit nejen lepek, ale též cukr a v podstatě všechny obiloviny musela jsem si pečení odpustit.

BLOG

Recept na linecké těsto krok za krokem

Cukroví z lineckého těsta je jedno z nejtradičnějších a nejtvárnějších. Na žádném vánočním stole nesmí chybět! Podle FOTORECEPTU zvládne linecké těsto opravdu každý.

Recept

 

Tající sušenkoví sněhuláci

(doba přípravy null min)

Plán pečení vánočního cukroví 2020

Znáte správný čas na pečení nejznámějších druhů cukroví? Víte, kdy začít s přípravou krémů? Nebo se chystáte letos péct svou první domácí vánočku? Podle našeho plánu si s letošním pečením hravě poradíte!

Plán

 

 

user-icon

autor Veronika

Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...

Poslat recept Domácí linecké cukroví

Zpět na recept
Druh jídla
Cukroví
Kuchařky
Recepty

Dostávejte recepty e-mailem

Nechte si pravidelně zasílat dávku čerstvých dobrot přímo do vaší schránky.

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena