Domácí linecké cukroví

Mouku prosejeme, přidáme tuk, cukr a žloutky a vypracujeme tuhé těsto. Necháme chvíli odpočinout v lednici a poté rozválíme na tenký plát. Vykrajujeme kolečka, oválky a další tvary nebo vánoční motivy. Opatrně pokládáme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme v troubě do růžova. Po upečení necháme vychladnout, plníme marmeládou a slepujeme k sobě, nakonec obalíme v moučkovém cukru a uložíme do krabice na suché a chladné místo.


0.00x
60 min

Postup přípravy

Mouku prosejeme, přidáme tuk, cukr a žloutky a vypracujeme tuhé těsto.


Necháme chvíli odpočinout v lednici a poté rozválíme na tenký plát.


Vykrajujeme kolečka, oválky a další tvary nebo vánoční motivy.


Opatrně pokládáme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme v troubě do růžova. Po upečení necháme vychladnout, plníme marmeládou a slepujeme k sobě, nakonec obalíme v moučkovém cukru a uložíme do krabice na suché a chladné místo.


BLOG ibezcukrutojde: Skvělé bezvaječné linecké cukroví


Mám velkou radost, že se s Vámi mohu podělit o svůj první recept. Linecké cukroví bylo od malička moje asi nejoblíbenější vánoční cukroví. Tedy hned po vanilkových rohlíčcích. Jenže, když jsem před lety onemocněla a musela odstranit nejen lepek, ale též cukr a v podstatě všechny obiloviny musela jsem si pečení odpustit.


BLOG


Recept na linecké těsto krok za krokem


Cukroví z lineckého těsta je jedno z nejtradičnějších a nejtvárnějších. Na žádném vánočním stole nesmí chybět! Podle FOTORECEPTU zvládne linecké těsto opravdu každý.


Recept


 


Tající sušenkoví sněhuláci


(doba přípravy null min)


Plán pečení vánočního cukroví 2020


Znáte správný čas na pečení nejznámějších druhů cukroví? Víte, kdy začít s přípravou krémů? Nebo se chystáte letos péct svou první domácí vánočku? Podle našeho plánu si s letošním pečením hravě poradíte!


Plán


 


 

user-icon

autor Veronika


Je nám líto, ale váš prohlížeč tuto funkci nepodporuje...


Poslat recept Domácí linecké cukroví

Zpět na recept