čertovo lejno

čertovo lejno

Orientální koření se silným až nepříjemným česnekovým zápachem s nádechem vůně zázvoru, pepře a koriandru, ostré chuti, která se používá pouze v nepatrných množstvích, k podpoře trávení a jako prevence nadýmání. Získává se ze zbytků rostliny "ločidlo čertovo lejno". Stonky statného, víceletého keře jsou useknuty těsně u kořene a mléčná kapalina, která vytéká na vzduchu tuhne v hnědavou voskovitou substanci, používanou pryskyřici. Dodává se v hrudkách, granulích nebo prášku a uchováváme ji v dobře uzavřených nádobkách. Osmažením ztrácí odporný pach po nakládaném česneku a získává příjemnější vůni. Výluh je součástí worcesterské omáčky a některých dalších směsí koření. Koření používáme ke grilovaným rybám, masu, do luštěninových pokrmů, čatni, omáček, vždy ve formě prášku.

Varianty slova: čertovo lejno, čertova lejna, čertovu lejnu, čertovu lejnu, čertovým lejnem, čertova lejna, čertových lejn, čertovými lejny, čertových lejnech, čertovým lejnům

Tip: Hledat recepty obsahující pojem čertovo lejno

Recepty obsahující pojem čertovo lejno

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena