Přivítejme jaro barvami a pěknou velikonoční výzdobou

Přivítejme jaro barvami a pěknou velikonoční výzdobou

Velikonoce jsou za dveřmi a přes proměnlivé počasí svou vládu již ohlásilo jaro. Pojďme jej tedy přivítat krásnými barvami a velikonoční výzdobou, která oživí a rozveselí celou domácnost.

18582×

Barvy jara a velikonočních svátků

Žlutá

Hlavní barvou Velikonočních svátků je bezesporu žlutá, která by na žádném stole neměla chybět. Pokud máte štěstí, můžete si natrhat čerstvě rozkvetlé pampelišky. Pokud u vás ještě nevykvetly, žluté narcisky již seženete v každém květinářství či květinovém stánku. Stačí po květech naaranžovat do sklenek a rozestavit na stoly a i jinde po bytě.

Zelená

Zelená barva symbolizuje čerstvě vzrostlou trávu, pučící listy stromů a keřů, no a k velikonoční výzdobě jistě patří i miska zeleného osení. Lze jej zakoupit, avšak naprosto jednoduše a hravě si jej připravíme i sami doma. Do misky dáme čerstvou zeminu, nasypeme zrníčka osení, které je běžně k dostání, lehounce zasypeme hlínou a pravidelně zaléváme. Osení celkem rychle vyrůstá, proto jej pravidelně zastřihujeme. Do krásně vzrostlého osení můžeme naaranžovat malované kraslice, malé zajíčky či kuřátka. Důležitá je fantazie a cit pro barvy.

Duha

Po studeném a šedivém období zimy nás jistě potěší teplá škála barev duhy. Tyto barvy samy o sobě dokáží zlepšit náladu a navodit příjemnou atmosféru.

Velikonoční výzdoba

Každá hospodyňka se jistě chystá péct a vařit velikonoční dobroty, barvit vajíčka a kraslice. Nesmíme ale zapomenout, že k slavnostnímu obědu či odpolednímu čaji neodmyslitelně patří krásně nazdobený stůl. Na správném velikonočním stole by neměl chybět barevný ubrus, barevné ubrousky a krásný je i barevný jídelní servis. Ale jak jsem již zmínila, vyžaduje to cit pro sladění barev, aby výsledný efekt nebyl spíše odstrašující. Narcisky, tulipány nebo sedmikrásky k Velikonocům zajisté patří. V kombinaci s vajíčky (bílými i barevnými) by to měla být hlavní ozdoba stolu.

Tulipány patří mezi posly jara a tak by měly mít v našich domovech v tomto období své místo. Nemusí být pouze řezané ve vázách, ale můžeme je s cibulkami zasadit do květináče. Ty pak ozdobíme skořápkami vajec a umístíme na světlé místo bytu. Při pečení skořápky nerozklepáváme, ale opatrně uděláme na špičce a opačném konci malé otvory, kterými vejce vyfoukneme a prázdné skořápky odmastíme, umyjeme a můžeme zdobit voskem, různými barvami, nebo je můžeme obháčkovat. Takto připravené kraslice použijeme na dozdobení stolu i celého bytu. Pokud z vejce odstraníme pouze kus skořápky ze špičky, opět ji omyjeme, osušíme, můžeme tuto použít jako mini vázičku pro kytičku ze sedmikrásek.

Další krásnou a nápaditou dekoraci si můžeme vyrobit z několika větviček kočiček, které svážeme barevnou stuhou k sobě. Základ doplníme dvěma barevnými kvítky, dvěma bílými vajíčky a pěkná velikonoční dekorace je hotová. Můžete také zkusit do čisté skořápky od vajíčka zasít několik semínek řeřichy a za týden máte krásný mini trávníček. Z větviček kočiček lze také zaplést malé ptačí hnízdečko, do kterého vsadíme pěkně namalované vajíčko a ozdobíme jarním barevným kvítkem. I jeden kvítek dokáže ozdobu rozzářit. Pokud máte rádi jednoduchost a přírodní styl, obarvěte si vajíčka v cibulových slupkách a servírujte je v dřevěných kalíšcích. Pokud vám doma k velikonoční výzdobě ještě něco chybí, zbývá trošku času na doplnění. Zapojte fantazii, dětské ručičky a svátky jara budou moci začít.

Chystáte se na barvení vajíček? Máme pro vás tipy:

Barevná vajíčka
(doba přípravy 1 hod )

Barvení vajec červeným zelím

(doba přípravy 20 min)

Barvení

Přírodní barvení velikonočních vajíček: Jak na to, aby se výsledek podařil na výbornou?

Velikonoce se kvapem blíží, a i když letos proběhnou možná za stejně nestandardních podmínkách jako minulý rok, určitě si tím nenechte zkazit náladu a nachystejte si doma oslavu jarních svátků se vší parádou!

Přírodní

Foto: Profimedia.cz

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena